رئیس اداره محیط زیست شهرستان بهارستان:

شهرک های صنعتی بهارستان مدیریت پسماند ندارند

رئیس اداره محیط زیست شهرستان بهارستان گفت: نظارت بر مدیریت پسماندها در شهرک های صنعتی صرفا از طریق اداره محیط زیست انجام می شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی بهارستانه، نامشخص بودن متولی اجرای ضوابط زیست محیطی در دو شهرک صنعتی خصوصی «قلعه میر» و «بهاریه» و دیگر واحدهای غیر متمرکز صنعتی، که بیش از ۷۵۰ هکتار از اراضی شهرستان بهارستان را به خود اختصاص داده باعث ایجاد مشکلات زیست محیطی بی شماری شده است.
شیدا آکار رئیس اداره محیط زیست شهرستان بهارستان در گفتگو با خبرنگار بهارستانه با بیان اینکه محیط زیست از همه جوانب قابل تعریف است و نمی توان مشکلات محیط زیستی را در یک بخش خاص تعریف کرد، گفت: در شهرستان بهارستان مسائل زیست محیطی از جمله مدیریت پسماند، فاضلاب ها، روان آبها و استقرار واحد های صنفی، صنعتی و خدماتی، از مسائلی است که اهم برنامه های این اداره را تشکیل می دهد.
وی در ادامه با اشاره به موضوع عدم تعیین محدوده شهرک های صنعتی در بهارستان، افزود: این موضوع باعث شده در استقرار واحدهای صنعتی و صدور مجوز برای آنها و همچنین مدیریت زیست محیطی شهرک ها مشکل ایجاد شود و بالطبع اجرای ضوابط زیست محیطی را با مشکل مواجه و نظارت کارشناسان محیط زیست را با توجه به امکانات، دشوار نموده است.
آکار با بیان اینکه در شهرک های صنعتی هنوز مدیریت پسماند نداریم، افزود: نظارت بر نحوه مدیریت پسماندها صرفا از طریق اداره محیط زیست انجام می شود در صورتی که متولی شهرک های صنعتی موظف است که شهرک را از نظر مسایل زیست محیطی از جمله آب، پسماند و آلودگی هوا کنترل کند و جمع بندی نهایی را به اداره در قالب خود اظهاری و سنجش آلاینده ها گزارش دهد.
وی در ادامه اضافه کرد: با توجه به نظارت و کنترل این اداره، تعدادی از واحد ها نسبت به احداث سیستم کنترل هوا خروجی و فیلتر هوا اقدام کرده اند و نمونه گیری ها و خود اظهاری ها هم از طریق این واحد ها بطور مرتب انجام می شود که مسلما شهرک های صنعتی نیاز به مدیریت جامع تر داشته و نظارت بایستی کلی تر از سوی اداره محیط زیست انجام می گرفت.
رئیس اداره محیط زیست شهرستان بهارستان در پایان با تاکید بر اینکه مدیریت پسماند واحدهای صنتعتی متولی مشخصی ندارد، خاطرنشان کزد: متاسفانه واحد های صنعتی بدون توجه به این امر که مسئول پسماند ها و آلایندگی های تولیدی خود هستند، اقدام به تخلیه پسماند در زمین های خالی شهرک های صنعتی و پسماند سوزی های متعدد می کنند که ما با برپایی گشت های متوالی و پایش های همکارانمان توانسته ایم تا حدی این موضوع را کنترل کنیم.

انتهای پیام

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.