رئیس کل اداره سوادآموزی شهرستان‌های استان تهران:

بی‌سوادی مانع از پیشرفت کشور می گردد/ سوادآموزی در سطح کشور کاملا رایگان است

رئیس کل اداره سواد آموزی شهرستان‌های استان تهران گفت: سوادآموزی به صورت رایگان می باشد، و از تمام افراد بی‌سواد و کم‌سواد خواستار شرکت در کلاس‌های سواد آموزی هستم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، شهریاری رئیس کل اداره سواد آموزی شهرستان‌های استان تهران در مراسم افتتاحیه طرح آموزش عملی “نماز کلید بهشت” با اشاره به عنوان مراسم، بیان داشت: سواد آموزی یکی از موضوعات بین‌المللی و یکی از موضوعات ملی هر کشوری به شمار می رود، و توجهات به این امر افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه سازمان‌های بین‌المللی، رهبر معظم انقلاب، رئیس جمهور کشور و سایر مسئولین تاکیدات ویژه‌ای به بحث سواد آموزی داشته‌اند، تصریح کرد: در رابطه با مبارزه با بی‌سوادی همه می بایست تلاش کنند، چرا که وجود افراد بزرگسال بی‌سواد مانع پیشرفت کشور می گردد، و برای رشد در هر زمینه‌ای الزاماً باید افراد بی‌سواد آموزش ببینند.

شهریاری همچنین به آمار ارائه شده در سال ۹۰ اشاره کرد و گفت: در آن زمان در حدود نه میلیون و هفتصد هزار نفر جمعیت بی‌سواد در کشور وجود داشت، که مقام معظم رهبری آن را لکه ننگی برای کشور دانست، چرا که ایران مهد تمدن می باشد.

وی در ادامه باتاکید بر اینکه با روی کارآمدن دولت تدبیر و امید در سال ۹۳، ستادهای پیشتیبانی سوادآموزی در سطح کشور تشکیل شد، اذعان داشت: معاون اول رئیس جمهور و اکثر وزرا و معاونین رئیس جمهور نیز در جلسات این ستادهای پشتیبانی شرکت می کردند، و برنامه‌ریزی کلان کشوری ر در این زمینه می نمایند.

رئیس کل اداره سواد آموزی شهرستان‌های استان تهران با بیان اینکه استانداران و فرمانداران رئیس ستادهای سواد آموزی محسوب می شوند، تبیین کرد: این مسئولین باید در رابطه با کاهش نرخ بی‌سوادی منطقه خود برنامه‌ریزی داشته باشند.

وی آموزش به قشر بزرگسال سخت‌تر از آموزش به دانش آموزان دانست، و اظهار داشت: بزرگسالان آسیب پذیر و آسیب رسان هستندف و نمی توان با آن‌ها همانند دانش آموزان مدارس برخورد کرد.

شهریاری در پایان باتوجه به رایگان بودن سواد آموزی در ایران برخلاف بسیاری از کشورها، افزود: در ازای باسوادی هر فرد بی‌سواد به سوادآموزان پاداش داده می شود، و حتی لوازم تحصیلی سواد آموزان رایگان است، و از تمام افراد می خواهم که در کلاس‌های سواد آموزی شرکت نمایند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.