فرماندار شهرستان بهارستان:

سرانه‌های مطالعه در جامعه باید افزایش یابد/ کتابخانه‌های جدیدی در سطح بهارستان افتتاح خواهند شد

فرماندار شهرستان بهارستان گفت: برای داشتن یک جامعه دانا و فرهیخته می بایست، فرهنگ کتابخوانی را در بین شهروندان گسترش دهیم، تا سرانه‌های مطالعه را بالا ببریم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهارستان به ریاست بیژن سلیمان پور فرماندار شهرستان بهارستان، نیکنام مدیرکل کتابخانه‌های استان تهران، اعضای انجمن کتابخانه‌های شهرستان بهارستان و جمعی از مسئولین در سالن جلسات شهید رجایی فرمانداری برگزار گردید.

بیژن سلیمان پور در حاشیه جلسه انجمن کتابخانه‌های شهرستان بهارستان به اقدامات اخیر در زمینه گسترش فرهنگ کتابخوانی اشاره کرد، و اظهار داشت: ۴ کتابخانه جدید در سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

وی در ادامه با بیان اینکه کتاب خواندن و مطالعه تاثیر زیادی در فرهنگ افراد یک جامعه دارد، تصریح کرد: اگر بخواهیم جامعه فرهیخته و دانایی را داشته باشیم باید فرهنگ کتاب و کتابخوانی و سرانه‌های مطالعه را در جامعه افزایش دهیم.

فرماندار شهرستان بهارستان علم را مظهر دانایی، روشنایی و خردورزی و کتاب را منشأ آن دانست، و بیان داشت: جامعه ما باید به جایی برسد که در پرتو روشنایی کتاب قرار بگیریم، و سرانه‌های مطالعه را به سطح قابل قبولی برسانیم.

وی در رابطه با پروژه‌های عمرانی در زمینه کتاب و کتابخوانی، تبیین کرد: چهار کتابخانه در سال جاری افتتاح خواهد شد که از این مجموع سه کتابخانه در شهر گلستان و یک کتابخانه در صالحیه به بهره برداری خواهد رسید.

سلیمان پور در پایان از کلنگ زنی یک باب کتابخانه در نسیم شهر و یک کتابخانه دیگر در روستای اورین خبر داد و افزود: شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاها باید تلاش کنند در این شهرستان کتابخانه‌های بیشتری را احداث کنند، و از مجموعه‌های مدیریت شهری خواستار نامگذاری یکی از میادین و معابر اصلی هر یک از سه شهر بهارستان به نام کتاب هستم.

انتهای پیام/ ع

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.