معاون اداره حفاظت محیط زیست بهارستان:

۸ مورد پسماند سوزی در طول پایش شبانه مشاهده شد/ با کارگاه آلاینده ریخته‌گری در بهارستان برخورد جدی خواهد شد

معاون اداره حفاظت محیط زیست بهارستان گفت: پایش شبانه در شهرستان بهارستان انجام شده که در طول آن با 8 مورد پسماند سوزی بدون حضور خاطیان مواجه شدیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، علیرضا فاضلی‌ثانی معاون اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان باتاکید بر پایش شبانه واحدهای مستقر در حوزه استحفاظی، بیان داشت: این پایش توسط نیروهای این اداره و در راستای بررسی وضعیت زیست محیطی بهارستان انجام شد.
وی در رابطه با جزئیات اجرای این پایش در شهرستان بهارستان، تشریح کرد: گشت مذکور در محورهای سطح شهرستان و همچنین شهرک‌های صنعتی بهارستان انجام گرفت که در طول آن نیروهای اداره حفاظت محیط زیست با مشاهده دود بسیار غلیظ در شهرک صنعتی قلعه‌میر پس از شناسایی محل انتشار، با فعالیت آلاینده یک واحد ریخته‌گری مواجه شدند.
فاضلی‌ثانی در ادامه با اشاره به برخورد با این واحد آلاینده، اظهار داشت: این کارگاه به دلیل آلایندگی، عدم رعایت استانداردهای زیست محیطی و فعالیت نامناسب سیستم فیلتراسیون از سوی اداره حفاظت محیط زیست بهارستان اخطاریه‌های زیست محیطی متعددی دریافت کرده است.
وی به لزوم برخورد جدی‌تر با واحد آلاینده مذکور در شهرک صنعتی قلعه‌میر اشاره کرد و گفت: به دلیل عدم اقدام مثبت و عدم تلاش در راستای بهبود عملکرد زیست محیطی توسط متصدی این کارگاه ریخته‌گری، پرونده تخلفات زیست محیطی در مراجع قضایی پیگیری و با این واحد آلاینده برخورد قانونی خواهد شد.
معاون اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان با ابراز تاسف در رابطه با عدم رعایت مدیریت صحیح و اصولی پسماند در شهرک‌های صنعتی و سطح شهرستانف بیان داشت: در طول پایش شبانه مذکور یک مورد پسماندسوزی توسط واحد چوبی در شهرک بهاریه نیز مشاهده شد و برای مسئول واحد به دلیل عدم مدیریت پسماند اخطاریه زیست محیطی صادر گردید.
وی درپایان باتوجه به مواجه شدن مأموران اجرایی اداره حفاظت محیط زیست در طول پایش مذکور با ۸ مورد پسماندسوزی در محدوده شهرک صنعتی قلعه‌میر و خیرآباد، افزود: به دلیل عدم حضور خاطیان در محل، امکان پیگیری قانونی در این رابطه وجود ندارد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.