قسم به حلقوم بریده‌ شهید حججی زمین را از لوث داعش پاک می‌کنیم

واكنش‌ها به شهادت محسن حججي، شهيدي كه دشمن را در عمق نگاهش به اسارت در‌ ‌آورد…

بهارستانه: محسن حججی را انگار که قرن‌هاست می‌شناسیم، با آنکه به ظاهر تا همین چند روز  پیش نمی‌شناختیم. ما اینجا زندگی‌مان را می‌کردیم و او آنجا جنگش را، ناگاه خبر اسارتش آمد و اینجا ایران لرزید. دیدیم که نگاه او را گویی می‌شناسیم، همان نگاهی که تا عمق صلابت رزمنده ایرانی را می‌توان با آن دید. خبر اسارتش که آمد، ما اینجا لرزیدیم، از تصور توحشی که جسم و روح او یحتمل تجربه می‌کرد اما خوب که به چشم‌هایش نگاه کردیم، با آن نگاه عمیق پرصلابت، انگار که او دشمن را اسیر کرده است و همه ما هم به همان استواری قامتش و به اقتدار نگاهش در همان تک عکس زمان اسارتش تکیه زدیم؛ نگاهش قدر هزار مرد جنگی با دشمن می‌جنگید و لابد همین جنگ مردانه و مغرورانه بود که دشمنش را تسلیم کرد تا او را پرپر کند و از گلبرگ‌های تنش عکس بگیرد و منتشر کند تا بگوید او اسیر بود و ما پیروز. غافل از آنکه او آمده بود تا سر بدهد. اوج اقدام تکفیری‌ها سر بریدن است و این «سر دادن در راه معشوق» نهایت آرزوی رزمندگان اسلام. آخرین پیامک محسن حججی به دوستش نشان می‌دهد در معرکه جنگ او و تکفیری‌ها چه کسی پیروز میدان بوده است. محسن به دوستش می‌گوید: «دعام کن رفیق، مانده بی‌سر شدنم در ره زینب جانش…» برای شیعه‌ اباعبدالله چه افتخاری بالاتر از شهید شدن همچون او، در راه اسلام؟
به حلقوم بریده‌اش قسم تا نابودی آخرین نفرشان از پای نخواهیم نشست

سرلشکر قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای شهادت مظلومانه اما مقتدر محسن حججی پیام تسلیتی صادر کرده است. قاسم سلیمانی در پیام خود آورده است: «پس از شکست‌های پی‌درپی گروه‌های تکفیری ــ وهابی وابسته به استکبار جهانی در برابر رزمندگان اسلام در جبهه‌های مختلف، گروه تروریستی داعش مرتکب جنایتی فجیع و غیرانسانی شد که در هیچ قاعده و قانون اسلامی و حتی انسانی نمی‌گنجد.» او در ادامه به مردم اطمینان می‌دهد که انتقام خون محسن حججی گرفته می‌شود: «مردم دلاور و امت حزب‌الله خصوصاً خانواده شهید محسن حججی مطمئن باشند که فرزندان دلیر شما انتقام این اقدام ددمنشانه را با تصمیمی قاطعانه که همانا ریشه‌کن کردن شجره خبیثه وهابیت و تروریسم از جهان اسلام است، خواهند گرفت… به حلقوم بریده این شهید عزیز راه اباعبدالله(ع) سوگند یاد می‌کنیم که از تعقیب این شجره ملعونه و نابودی این غده خطرناک برآمده در پیکر جهان اسلام تا آخرین نفرشان از پای نخواهیم نشست… ما از ابتدا مصمم و به‌دور از تردید در این راه گام برداشتیم اما ارتکاب این جنایت‌ها عزم و اراده ما را جزم‌تر و جدی‌تر نمود تا جای جای اراضی اسلامی را از وجود بی‌وجود پلیدشان تطهیر نماییم.» قاسم سلیمانی که چهره مشعور نبرد با تکفیری‌هاست، تأکید می‌کند که «این نوع جنایت‌ها که تاکنون هزاران مورد آن به همین شکل در عراق و سوریه بر ضد امت مسلمان اعم از شیعه و سنی به وقوع پیوسته تنها نتیجه‌ای که در بر خواهد داشت اتحاد و آگاهی بیشتر عالم اسلامی نسبت به هویت و خباثت این خوارج زمان است و ما را در پاک کردن سرزمین اسلامی از لوث وجود آنان مصمم‌تر و قدرتمندتر خواهد نمود.» قاسم سلیمانی در پایان با تبریک شهادت محسن حججی به خانواده او، آرزوی چنین حسن عاقبتی را برای خود دارد: «… تبریک عرض می‌کنم زیرا نام خانواده شهیدپرورتان با خاندان سید و سرور شهیدان همنام و قرین گردید و شهید شما و ما سند افتخار ایران اسلامی و سپاه ولایت است. ایران اسلامی در راه آزادی و شریعت و برای نجات دین مبین اسلام چنین قربانیان ارزشمندی را تقدیم می‌کند و از خدای سبحان عاجزانه طلب می‌کنیم که حسن عاقبت با مرگی همچون شهید محسن حججی عزیز برای ما مقرر فرماید.»

انتقام خون شهید حججی را خواهیم گرفت

به گزارش تسنیم، سردار سرتیپ محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به‌مناسبت شهادت شهید محسن حججی عضو لشکر ۸ نجف اشرف در سوریه پیام تسلیتی صادر کرد. متن این پیام به‌شرح زیر است: «پاسدار شهید محسن حججی از پاسداران فداکار نیروی زمینی سپاه، شهیدی که گلوی او را همچون سرور و سالار شهیدان بریدند تا چهره مصمم و مقاومش را از دیدگان مردم جهان بپوشانند، به همرزمان شهیدش پیوست.» در ادامه این پیام آمده است: «محسن جان، به تو اطمینان می‌دهم همرزمانت در لشکر ۸ نجف و نیروی زمینی سپاه همان‌طور که در تمام صحنه‌ها برای ایجاد امنیت مردم عزیزمان و برای دفاع از حریم حرم آل عبا سر از تن نشناخته و شبانه‌روز در این راه فداکاری و دفاع می‌کنند، برای انتقام از خون سرخ تو نیز چشم نبسته و آنها را به‌سزای اعمال ننگین خود خواهند رساند.»

واکنش رئیس مجلس به شهادت عاشورایی محسن حججی

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی هم در پستی در صفحه رسمی اینستاگرام خود شهادت رزمنده سرافراز مدافع حرم، محسن حججی به‌دست نیروهای تکفیری داعش را تسلیت گفت. در این پیام آمده است: شهادت رزمنده سرافراز مدافع حرم محسن حججی به‌دست نیروهای تکفیری داعش بار دیگر خوی وحشی‌گری این ددمنشان را به تصویر کشید.

مرد و نامرد در یک قاب

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور هم در توئیتر خود نوشت: شهادت مظلومانه شهید سرافراز مدافع حرم محسن حججی تسلیت باد. به امید نابودی تروریست‌های داعشی. محمدباقر قالیباف نیز در پی شهادت محسن حججی در صفحه اینستاگرام خود چنین نوشت: در غوغای امور روزمره، درست در زمانی که خیلی از ما درگیر کم و زیادِ مال و شهرت و قدرت هستیم، پنجره‌ای از آسمان باز می‌شود و بنده‌ای خاص از بندگان خدا، لباس شهادت می‌پوشد و «سر از تن جدا» به دیدار معبود می‌شتابد. در آخرین تصاویر زمینی از شهید حججی، «مرد» و‌«نامرد» را در یک قاب می‌بینیم. در نگاه مردانه شهیدمان، ایمان به وعده الهی را می‌شود دید که خوف و حزن را از دلش برده است.  شهید محسن حججی، جهادگر فرهنگی، عضو فعالِ اردوهای جهادی، حجتی است بر ما که قدردان غیرت و مردانگی مدافعان حرم و‌ حریم‌مان باشیم. مردانی که «سر» می‌دهند، اما نستوه و استوار می‌ایستند تا آرمان‌هایمان، میهن‌مان و خانواده‌هایمان در امان باشند. شهادتت مبارک محسن‌جان

محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در صفحه شخصی خود در اینستاگرام ضمن انتشار تصاویری از شهید مدافع حرم محسن حججی نوشت:
به شهید محسن حججی… با سر بریدن انسان‌های آزاده و بزرگ، اندیشه، پیام، نام و اعتبار آنان از بین نمی‌رود بلکه تأثیر آنان بر جامعه بشری بیشتر و قله جلال و جاودانگی شان رفیع تر می‌شود. محسن حججی، از «سر» گذشت اما سرگذشت پرافتخار او در دل آزادگان جهان حک شد. انتقام او را به زودی خواهیم گرفت.  عبدالرضا رحمانی‌فضلی در پستی در صفحه رسمی اینستاگرام خود، شهادت رزمنده سرافراز مدافع حرم، محسن حججی به دست نیروهای تکفیری داعش را تسلیت گفت: «آسمانی شدن یکی دیگر از فرزندان رشید و برومند میهن اسلامی به دست گروهک ذلیل و ددمنش و تروریستی داعش در حین اسارت را به خانواده آن شهید والامقام و تمام ملت بزرگوار و آگاه ایران تسلیت عرض می‌نمایم.
خون پاک و مطهر این شهید و سایر شهیدان سرافراز دفاع از کیان و حریم عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران گواهی صادق و گویا بر تدابیر خردمندانه مقام معظم رهبری و هوشمندی همه مسئولان نظام اعم از کشوری و لشکری بر دفع شر و فتنه فاسقان به منظور افزایش امنیت و رفاه و آسایش همه مردم ایران بدون هیچ تبعیضی است. درود و سلام بی‌پایان بر جوانمردانی که بدون منت دنیوی و برای رضای حق تعالی و پاسداشت منزلت و کرامت هموطنان خود رنج غربت را تحمل کرده و اجازه دست‌اندازی دشمن به سرحدات و مرزهای جغرافیایی و ملی را نمی‌دهند و مظلومانه شهد شیرین شهادت را مستانه سر می‌کشند.»  بسیاری از چهره‌های مشهور فضای مجازی و بازیگران سینما و تلویزیون و هنرمندان دیگر نیز نسبت به شهادت عاشورایی محسن حججی واکنش نشان دادند.
منبع: روزنامه جوان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.