رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بهارستان:

بهارستان تولید کننده ۹۰ درصد پوشاک و البسه نظامی تهران است

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بهارستان گفت: واحدهای صنفی شهرستان بهارستان علاوه بر تولید بخش اعظمی از پوشاک استان تهران، برای بیش از 12000 نفر اشتغال زایی کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، حسین ناطقی‌پور رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان بهارستان با اشاره به اینکه بهارستان پتانسیل حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی را دارا می باشد، گفت: ۵۴۰۰ واحد تولید در شهرستان بهارستان وجود دارد که این واحدهای تولیدی شامل پوشاک نظامی، تولید کفش و تولید پوشاک از عمده‌ترین تولیدی‌های موجود در سطح شهرستان است.

وی در ادامه با تاکید بر این که شهرستان بهارستان جزو تولید کننده‌های بزرگ کفش در سطح استان به شمار می رود، بیان داشت: ۶۰۰ واحد تولید کفش در شهرستان بهارستان فعالیت دارند که روزانه ۸ هزار جفت کفش تولید می کنند.

ناطقی‌پور با بیان این امر که ۳۵۰ واحد تولیدی پوشاک در سطح شهرستان بهارستان فعالیت دارند، تصریح کرد: ۹۰ درصد پوشاک و البسه نظامی استان تهران در این شهرستان تولید می شود، که باتوجه به ظرفیت‌ها و شرایط موجود، درصد قابل توجهی به حساب می آید.

وی همچنین به فعالیت ۲۳ اتحادیه صنفی در شهرستان بهارستان اشاره کرد، و اذعان داشت: ۲۳ هزار واحد صنفی در شهرستان وجود دارد که از این تعداد ۱۸ هزار دارای پروانه هستند و سایر این واحدها درحال طی مراحل اخذ پروانه می باشند، که ۱۲۵۰۰ نفر در این واحدها مشغول به کار هستند، که این امر علاوه بر افزایش تولید داخلی سبب اشتغال زایی به ویژه برای جوانان نیز شده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان بهارستان در پایان باتوجه به اینکه ۶ لکه صنعتی در این شهرستان وجود دارد، خاطرنشان کرد: بهارستان یکی از شهرستان‌های تولید ماشین آلات اه سازی در استان تهران می باشد که در شهرک‌های صنعتی و لکه‌های صنعتی این شهرستان فعالیت می کنند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.