همزمان با سراسر کشور؛

آیین زنگ مدارس در شهرستان بهارستان به صدا درآمد+تصاویر

آیین بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی ۹۶- ۱۳۹۵ صبح امروز با حضور مدیران شهرستان بهارستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، آیین بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی ۹۶- ۱۳۹۵ صبح امروز (شنبه) با حضور بیژن سلیمانپور فرماندار شهرستان بهارستان، حجت الاسلام والمسلمین صفایی امام جمعه گلستان، مهدی علمدار فرمانده سپاه شهرستان بهارستان، ابراهیم رفیعی رئیس آموزش و پرورش ناحیه ۱ بهارستان، هزارخانی بخشدار گلستان، بهروز کاویانی شهردار گلستان، اعضای شورای شهرهای گلستان و صالحیه و دیگر مدیران بهارستانی در مدرسه شهید قیدرلو توسط  آموزش و پرورش ناحیه ۱ بهارستان برگزار شد.

dsc_0116

مراسم ابتدا با قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط قاری دانش آموز بهارستانی آغاز و پس از آن ابراهیم رفیعی رئیس آموزش و پرورش ناحیه ۱ شهرستان بهارستان پشت تریبون رفت و ضمن تبریک به مناسبت بازگشایی مدارس و هفته دفاع مقدس، گفت: آموزش و پرورش در کشور ما جایگاه ویژه ای داشته و رابطه مستقیمی با امنیت کشور دارد.

dsc_0144
ابراهیم رفیعی در ادامه با بیان این نکته که سلامت جامعه در گرو آموزش و پرورش است، افزود: آموزش و پرورش سلامتی جامعه را در بر داشته و تا زمانی که این نهاد به وظیفه خود به درستی عمل می کند، ما جامعه سالم و در حال پیشرفتی خواهیم داشت و می توانیم با آموزش، جوانانی را در راستای پیشبرد اهداف اقتصاد مقاوتی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است به جامعه تحویل دهیم.

dsc_0160

در ادامه مراسم حجت الاسلام والمسلمین صفایی امام جمعه شهر گلستان پشت تریبون حاضر شد و با اشاره به همزمان شدن هفته دفاع مقدس و باز گشایی مدارس، گفت: ارتباط بین مدارس و مساجد باید برقرار باشد تا جامعه به سمت رستگاری برود و قله های سعود را فتح کند چرا که ما در مساجد درس اخلاق و شهادت طلبی می آموزیم و در مدارس علم را فرا خواهیم گرفت.
dsc_0179
وی در ادامه به هشت سال دفاع مقتدرانه ملت ایران در برابر تمام قدرت های جهانی اشاره کرد و بیان داشت: ما هشت سال در مقابل دشمنان دفاع کردیم که برای تمام ملت مقدس بود و تمام مردم شریف ایران از جان و مال خود برای حفظ ناموس، انقلاب و دین خود گذشتند تا امروز شما دانش آموزان بتوانید در کمال آرامش به تحصیل علم و دانش بپردازید.
در ادامه بیژن سلیمانپور فرماندار شهرستان بهرستان پشت تریبون رفت و گفت: دفاع مقدس باید به عنوان گنجینه ای گرانبها و نماد حقانیت و مقاومت ملت ایران، قطب نمای نسلهای امروز و آینده در مسیر پیشرفت و تعالی کشور باشد.
وی ادامه داد: یکی از ثمرات بزرگ دفاع مقدس، فرهنگ سازی است که بنیانهای ارزشمندی را در جامعه نهادینه ساخت و از سویی دیگر دفاع مقدس، اسلام را احیا کرد.

dsc_0192
در پایان زنگ مدارس به دستان مادر شهید قیدر نواخته شد.
تصاویر:
انتهای پیام

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.