پرسه سگ‌های ولگرد مقابل منازل شهروندان

افزایش شمار سگ‌های ولگرد، دغدغه امروز شهروندان بهارستانی

شمار سگ‌های ولگرد در شهرستان بهارستان به قدری افزایش یافته است، که در طول روز تعداد بسیار زیادی سگ در سطح شهرها دیده می شود.

به گز‌ارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، امنیت یک جامعه علاوه بر کاهش نزاع‌های دسته جمعی، کم شدن قهوه خانه‌ها و کاهش سرقت‌ها به نبود حیوانات موزی و ولگرد در سطح شهر نیز مربوط می گردد، چرا که حضور حیوانات ولگرد نظیر سگ‌های غیرخانگی در کوچه‌ و خیابان‌های یک شهر یا محله سبب ترس و سلب امینت شهروندان می گردد.

شهرستان بهارستان به عنوان یکی از شهرستان‌های پرجمعیت و حاشیه‌ای استان تهران و کشور از ابتدا با مشکل حضور سگ‌های ولگرد در سطح شهرهای خود مواجه بوده است، و مسئولین این شهرستان بارها قول رسیدگی به این موضوع به روش‌های مختلف را به اصحاب رسانه و شهروندان داده‌اند، که برخی از آن‌ها نیز به اجر درآمد اما به نظر کافی نمی رسد، چرا که شمار سگ‌های ولگرد در بهارستان روز به روز در حال افزایش است.

این روزها در سطح شهرستان بهارستان “سگ‌های ولگرد” بسیار زیاد مشاهده می‌شوند، به طوری‌که در طول روز هم به وضوح شاهد حضور سگ‌های ولگرد در خیابان‌ها و کوچه پس کوچه‌های شهرها هستیم، و از ساعت ۱۱ شب تا ساعات اولیه صبح تعداد زیادی از این سگ‌ها درمقابل خانه‌ها شهروندان پرسه می زنند، که این امر سبب وحشت و نارضایتی آن‌ها شده است.

لازم به ذکر است که ‌مهمترین معضلات و مشکلات ناشی از افزایش جمعیت سگ‌های ولگرد، شیوع بیماری‌های قابل انتقال بین حیوان و انسان، افزایش آن در جمعیت دامی و انسان و انتقال بسیاری از بیماری‌ها از سگ به انسان است، که با شیوع بیماری تب کریمه کنگو این خطر بیشتر در سطح شهرستان بهارستان احساس می شود.

با توجه به حضور در فصل گرما و افزایش احتمال انتقال بیماری‌ها از سگ‌ به انسان لزوم اقدام عملی و فوری در این زمینه به منظور جلوگیری از بروز هرگونه مشکل بهداشتی و یا حادثه‌ای تلخ برای شهروندان بیش از پیش احساس می‌شود، چرا که حضور سگ‌های ولگرد در کوچه‌ها و خیابان‌های سه شهر بهارستان به شدت پررنگ شده و باتوجه به ظاهر ای سگ‌ها درک بیمار بودن آن‌ها کار مشکلی نیست.

حال باید دید مسئولین بهارستانی در جهت خدمت به شهروندان و جلب رضایتشان اقدامی در این رابطه انجام خواهند داد یا خیر.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.