فرمانده انتظامی شهرستان بهارستان:

حمایت از تولیدات داخلی، بهترین راه مبارزه با پدیده قاچاق می باشد/ طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز در بهارستان ادامه‌دار خواهد بود

فرمانده انتظامی شهرستان بهارستان گفت: حمایت از تولیدات ملی و جلوگیری از واردات کالاهای خارجی به منظور مبارزه با قاچاق در دستور کار نیروی انتظامی بهارستان قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، واحد نورمحمدی فرمانده انتظامی شهرستان بهارستان با اشاره به مقابله جدی با معضل قاچاق در سطح بهارستان، گفت: طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز با استفاده و بهره‌گیری از کلیه امکانات عملیاتی طی یک ماه گذشته در شهرستان بهارستان به مرحله اجراء درآمده است.

وی همچنین در رابطه با کشف‌های صورت گرفته در طول اجرای طرح، اظهار داشت: در نتیجه این طرح ۵۵ هزار و ۵۰۰ لیتر سوخت، ۱۰ هزار عدد اقلام ضد فرهنگی، ۲۲ هزار لیتر مواد اولیه پلاستیک، ۱۰۰ عدد انواع البسه به ارزش ۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال کشف شد، که آمار قابل توجهی می باشد.

نورمحمدی در ادامه با بیان اینکه در اجرای این طرح تعداد ۸ نفر قاچاقچی کالا دستگیر و ۶ دستگاه خودرو حامل کالای قاچاق توقیف شده است، بیان داشت: تمام متهمان با تشکیل پرونده و بررسی‌های لازم پس از انجام بازجویی، جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

وی با تاکید بر اینکه اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز ادامه‌دار خواهد بود، تشریح کرد: در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و سوخت، ماموران یگان امداد، کنترل تردد خودروهای نفتکش را در شهرستان بهارستان تحت نظر قرار دادند، که هنگام گشت زنی متوجه تردد مشکوک یک دستگاه نفتکش شده و خودرو را برای بررسی متوقف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان بهارستان در تشریح این عملیات، اذعان داشت: ماموران پس از بررسی‌های تخصصی، متوجه شدند که تریلی حامل ۳۱ هزار و ۵۰۰ لیتر گازوئیل قاچاق است، و بلافاصله خودرو را توقیف و راننده آن را دستگیر کردند.

وی در پایان باتوجه به اینکه خرید محصولات داخلی از اصلی‌ترین راه‌حل‌های مبارزه با قاچاق می باشد، خاطرنشان کرد: مقابله جدی با قاچاق کالا در شهرستان بهارستان به جهت حمایت از تولیدات داخلی و جلوگیری از وارد کردن کالای خارجی به صورت جدی در دستور کار پلیس شهرستان قرار دارد و از شهروندان درخواست می شود در صورت اطلاع از فعالیت قاچاقچیان، مراتب را هر چه سریعتر به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند، تا اقدامات لازم صورت گیرد.

انتهای پیام/ ع

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.