فرمانده انتظامی شهرستان بهارستان :

پیشگیری از وقوع جرم از اصلی‌ترین وظایف پلیس است/ بهارستان نیازمند اقدامات فرهنگی و اجتماعی برای پیشگیری از سرقت است

فرمانده انتظامی شهرستان بهارستان گفت: انجام اقداماتی برای آگاه‌سازی شهروندان و فرهنگ‌سازی از مهم‌ترین عوامل پیشگیری از وقوع سرقت می باشد، که باید توجه ویژه‌ای به آن داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، واحد نورمحمدی فرمانده انتظامی شهرستان بهارستان در حاشیه جلسه پیشگیری از سرقت که با حضور معاونان و پلیس‌های تخصصی برگزار شد، بیان داشت: انجام  اقدامات فرهنگی و اجتماعی از جمله مهم‌ترین عوامل در پیشگیری از بروز سرقت و جرایم در سطح جامعه می باشد، که باید به این نکته توجه ویژه شود.

وی همچنین در رابطه با دلایل بروز سرقت و اهمیت راه‌های پیشگیری از آن، گفت: پیشگیری از سرقت و کاهش جرائم از مهمترین وظایف این فرماندهی می باشد، که تصمیماتی در این رابطه در جلسه برگزار شده گرفته شد.

نورمحمدی در ادامه آموزش همگانی و آگاه‌سازی به موقع مردم را دو مولفه مهم در پیشگری از وقوع سرقت‌ها در سطح شهرستان بهارستان دانست و تصریح کرد: کارکنان باید در انجام ماموریت‌ها و در ارتباط با مردم با حسن خلق، صداقت رفتار و عمل صالح اعتماد مردم را جلب و با آموزش همگانی از وقوع سرقت ها جلوگیری کنند.

وی انجام این امر را نیازمند همکاری تمام ادارات دانست، و اذعان داشت: پیشگیری از وقوع آسیب‌های اجتماعی در هر سازمان لازم و ضروری می باشد و لذا کلیه سازمان‌ها بایستی به این امر نگاه ویژه‌ای داشته باشند.

فرمانده انتظامی شهرستان بهارستان با ابراز رضایت از عملکرد دستگاه‌های نظارتی در بحث پیشگیری از وقوع جرایم، تببین کرد: دستگاه‌های نظارتی و نیروی انتظامی پیشگیری فرهنگی را مقدم‎تر از پیشگیری قضایی و حقوقی می دانند، که این امر نقطه عطف عملکرد دستگاه‌های نظارتی است.

وی در پایان باتوجه به مفید بودن جلسه برگزار شده، افزود: نگاه اجتماعی به مسائل در جامعه امری لازم و ضروری بمی باشد، که با توجه به تحولات دنیای امروز حتما باید به این سمت حرکت کنیم.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.