امام جمعه گلستان از تفرقه افکنی بعضی از هیات های مذهبی شهرستان بهارستان انتقاد کرد

امام جمعه گلستان گفت: شهرستان بهارستان را شهرستان عاشوراییان می نامند و ما افتخار می کنیم در شهرستان حدود ۱۲۰۰ هیات مذهبی داریم اما متاسفانه بعضی هیات های مذهبی با قومیت گرایی به دنبال تفرقه هستند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی بهارستانه، حجت السلام و المسلمین سید مرتضی صفایی امام جمعه شهر گلستان با اشاره به نزدیکی ایام محرم، گفت: شهرستان بهارستان را شهرستان عاشوراییان می نامند و ما افتخار می کنیم در شهرستان حدود ۱۲۰۰ هیات مذهبی داریم ولی سوال این است که چرا بعضی هیات های مذهبی با قومیت گرایی به دنبال تفرقه هستند؟ همه ما برای یک امام حسین (ع) عزاداری می کنیم و امیدوارم این درد را همه هیات های منطقه احساس کنند و محبت و اتحاد بین آنها برقرار شود.
حجت السلام و المسلمین صفایی همچنین با اشاره به در پیش بودن هفته دفاع مقدس، بیان کرد: در ۳۱ شهریور ماه سال ۵۹ وقتی صدام به ایران حمله کرد، ادعا داشت که ۶ روزه به تهران خواهد رسید ولی ۲۶ روز با مقاومت مردم غیور ایران  در خرمشهر مواجه شد زیرا ما با روحیه شهادت نگذاشتیم یک وجب از خاک و ذره ای از اعتقادمان به تاراج برود.
وی با بیان اینکه امروز آمریکا هم بازیچه دستان یهود است، اضافه کرد: در این دوران از تاریخ فقط شیعه است که در مقابل صهیونیسم جهانی ایستاده و نمی گذارد آنها به آرزوهایشان برسند.
امام جمعه شهر گلستان همچنین با ذکر این نکته که امروزه در کشور ما دو دیدگاه در قبال رابطه با آمریکا وجود دارد، بیان داشت: عده ای اعتقاد دارند که ما باید با آمریکا کنار بیاییم و با آنها مذاکره کنیم و نباید در مقابل آنها ایستاد زیرا ما توان مقابله با آنها را نداریم ولی رهبر انقلاب و بچه های انقلابی معتقدند که ما باید روی پای خود بیایستیم و نبایستی به آمریکا دلخوش کنیم زیرا ما نیازی به آمریکا نداریم.
وی در پایان با اشاره به شجاعت ملت ایران در دفاع مقدس و درس ایستادگی هشت ساله در برابر ابر قدرت های جهانی، خاطر نشان کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب اگر دشمنان دست به خطایی بزنند هرگز ما آنها را رها نخواهیم کرد و دشمنان در برابر ما راه نجاتی نخواهند داشت.
انتهای پیام

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.