سونامی تغییر در تهران

قاليباف: ملت وحدت ما را تكميل كنند / در اين روزهاي سرنوشت‌ساز به اين نتيجه رسيديم براي پايان دادن به دولت ۴درصدي‌ها با دوست ۴۰ ساله و برادر عزيزم ائتلاف كنيم. امروز روز بزرگي براي جبهه انقلاب است، زيرا ما وحدت كلامي را به وحدت عملي تبديل كرديم.

بهارستانه: شمارش معکوس برای حضور پرشور و خلق حماسه‌ای دیگر در انتخابات دوازدهم ریاست جمهوری با نزدیک شدن به ۲۹ اردیبهشت آغاز شده است. این نشانه‌ها را می‌توان در اقبال عمومی مردم به نامزدهای ریاست جمهوری در سفرهای تبلیغاتی آنها مشاهده کرد.

شاید بتوان استقبال پرشور مردم اصفهان را از سید ابراهیم رئیسی در روز دوشنبه نقطه عطفی در این دیدارها تلقی کرد. استقبال بی‌نظیر مردم اصفهان از سید ابراهیم رئیسی در حالی رقم خورد که محمدباقر قالیباف در بیانیه‌ای رسمی ضمن اعلام انصراف از ادامه رقابت‌ها از مردم و هواداران خود خواست از وی حمایت کنند؛ مسئله‌ای که با واکنش گسترده فعالان سیاسی و رسانه‌ای مواجه شد و تصمیم رزمنده جهادی دفاع مقدس را نوعی جهاد سیاسی و دعوت به اتحاد و همدلی بیشتر در جبهه انقلاب ارزیابی کردند. در سوی دیگر رقابت‌ها با کناره‌گیری اسحاق جهانگیری از گردونه رقابت‌ها اکنون کانون توجهات به سوی روحانی و رئیسی جلب شده است. در روزی که روحانی برای تبلیغات انتخاباتی خود به زنجان و سپس اهواز رفته بود، حجت‌الاسلام رئیسی نیز پس از دیدار با مردم بوشهر و کرج در مصلای بزرگ تهران در جمع حامیان چندصدهزار نفری خود حاضر شد، تا از رکورد جمعیت مردم اصفهان در میدان نقش جهان بار دیگر عبور و آن را به نام خود ثبت نماید. یکی از ویژگی‌های همایش دیروز مصلای تهران، حضور محمدباقر قالیباف در کنار ابراهیم رئیسی (این دو یار دیرین ۴۰ ساله) بود. در این اجتماع باشکوه رئیسی و قالیباف دست در دست هم به ابراز احساسات هواداران خود پاسخ دادند و سپس طی سخنانی به طرح دیدگاه‌های خود پرداختند.

تقدیر از زمان‌شناسی دکتر قالیباف

حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی، ضمن تقدیر از حضور حماسی و باشکوه مردم تهران گفت: از آقای دکتر محمدباقر قالیباف برادر ایثارگر تشکر می‌کنم که در این اقدام زمان‌شناسانه مطابق با نیاز کشور تصمیم گرفتند جریان دغدغه‌مند به انقلاب، جبهه منسجم از نیروهای وفادار به خط امام تشکیل شود. این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه مشکلات کشور را می‌شناسم و راه‌های برون‌رفت از مشکلات را می‌دانم، گفت: ما اعلام کردیم باید به لحاظ کمی و عددی حداقل یک میلیون شغل ایجاد شود. اعلام کردیم که امکان ایجاد اشتغال برای حداقل یک میلیون وجود دارد، اما آقایان تشکیک کردند که ما منابع را گفتیم؛ ما اقتصاد دریا، اقتصاد پتروشیمی، اقتصاد فضای مجازی را فعال کنیم و اگر جلوی فساد اقتصادی گرفته شود، میلیون‌ها شغل ایجاد می‌شود.

شما که گفتید پول نیست، پول‌های شب انتخابات از کجا آمد

وی با اشاره به اینکه مقابله با قاچاق کالا زمینه شغل را فراهم می‌کند، تصریح کرد: ما گفتیم در شأن ملت ایران نیست چنین فاصله طبقاتی در کشور باشد، آقایان با سیاست‌های غلط فاصله طبقاتی را بیش از پیش کرده‌اند؛ حامل‌های انرژی را گران کردید و از کجا شب انتخابات پول آوردید و افراد تحت پوشش را سه برابر کردید؟ ما مخالف نیستیم، اما شما که می‌گفتید پول نیست؟ شما که یارانه مردم را قطع کردید، از کجا شب انتخابات مجدداً یارانه‌هایی را که قطع شده بود، وصل کردید؟حجت‌الاسلام رئیسی افزود: دهیاری‌ها را صدا کردید و به هر کدام ۱۰ میلیون دادید، این پول را از کجا آوردید؟ ما گفتیم سالانه باید یک میلیون شغل ایجاد کرد که تشکیک کردید؟ آقای روحانی مگر متن قانون این نیست که شما سالانه یک میلیون شغل ایجاد کنید؟ چرا برنامه را ابلاغ نکردید، گویا تصمیمی برای اجرای برنامه نداشتید؟

آقایان کلید را در بیرون کشور جست‌وجو کردند

این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: امروز هر کسی با هر سلیقه سیاسی می‌داند که تعطیلی ۱۷ هزار کارگاه غلط است، می‌فهمد که تعطیلی نیمی از صنعت کشور غلط است، اما چطور این آقایان نمی‌دانند؟وی گفت: آقایان کلید را در بیرون کشور جست‌وجو کرده‌اند، در حالی که کلید حل مشکلات در دستان مردم ایران است. در بحث برجام شما نتوانستید چک نقد نشده برجام را بگیرید و ما معتقدیم شما نمی‌توانید. کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری تأکید کرد: ما این نگاه را اساس مشکل می‌دانیم که نگاه به مردم، نگاه به بیگانه و نگاه به ظرفیت‌ها باید اصلاح شود. ما باید بدانیم که چه کشوری هستیم، باید بدانیم چه قدرتی داریم و باید بدانیم که نگاه‌مان به مردم باشد نه بیگانگان.

مردم حق دارند بگویند این چهار سال چه کردید
این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری تصریح کرد: می‌گویید ما تهدیدی برای آزادی دختران هستیم. آقای روحانی مگر شما به دختران آزادی دادید؟ خدا آزادی به دختران داده، مگر شما به اهل سنت‌ و قومیت‌ها آزادی استفاده از زبان را دادید؟ خدا این آزادی را داده و دولت باید از این آزادی‌ها صیانت کند.
حجت‌الاسلام رئیسی تأکید کرد: دیپلماسی فعال، این دیپلماسی فعال است که رابطه ترکیه با عراق بیشتر از ما باشد؟ اینکه به غربی‌ها بگویید در انتخابات هوای ما را داشته باشید تا پیروز باشیم را بلد نیستیم. علم و اقتصاد و سیاست سه ضلع دیپلماسی است که باید در کشور گره‌گشا باشد. دیپلماسی ارتباط با چهار کشور نیست، ما دنبال ارتباط با ۱۸۰ کشور هستیم. آقایان! مردم سوال می‌کنند و حق دارند بگویند که در این چهار سال چه کار کردید؟ اما شما می‌خواهید دو قطبی ایجاد کنید، اما بدانید مردم می‌خواهند بین جریان ناکارآمد و کارآمد یکی را انتخاب کنند. کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه داد: می‌گویند طرفدار هنرمندان هستیم. هنرمند در گوشه بیمارستان جان می‌د‌هد، اما کسی حالش را نمی‌پرسد. از حقوق شهروندی رونمایی می‌کنید، مگر قانون و حقوق شهروندی کم نوشته شده است؟ حق شهروندی یعنی سفره خالی نباشد، یعنی جوان ما بیکار نباشد. حق شهروندی آن است که زن و دختر ما شغل با کرامت داشته باشند، حق شهروندی آن است که صاحب مدرک دکتری و لیسانس بیکار نباشد و بگوید اگر به ما مدرک داده‌اید چرا شغل نمی‌دهید؟ حجت‌الاسلام رئیسی افزود: حق شهروندی برای آن است که صندوق فرهنگیان را به غارت نبرند. آن است که کسبه ما از رکود عبور کنند. اگر از رکود عبور کردید، بیایید دست مردم را هم بگیرید و از رکود عبور بدهید.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: شما ۲۰ سال سابقه امنیتی داشتید و حرف می‌زنید، شما منافع شخصی را بر منابع ملی ترجیح می‌دهید، من آقای روحانی را نصیحت می‌کنم که سخنی نگویید و کاری نکنید که اگر فردا نوارش را گذاشتند مثل وعده‌های‌تان بگویید من نگفتم. حجت‌الاسلام رئیسی افزود: ما اعلام کردیم که نه بازگشت به گذشته و تحمل وضع موجود تغییر به نفع مردم. وی با بیان اینکه انتخابات آتی جشن مردمی خواهد بود، خاطرنشان کرد: ان‌شاءالله نتیجه ۲۹ اردیبهشت به نفع مردم خواهد بود. با دولت کار و کرامت از همه ظرفیت نخبگانی کشور و همه دغدغه‌مند بهره خواهیم گرفت، آقای دکتر قالیباف هم ظرفیت شخصی دارد و هم ظرفیت اجتماعی و مدیریتی و ما همه این ظرفیت‌ها را در کار و کرامت استفاده خواهیم کرد.

قالیباف: ملت وحدت ما را تکمیل کنند

محمدباقر قالیباف، کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم هم طی سخنانی در این همایش گفت: در این روزهای سرنوشت‌ساز به این نتیجه رسیدیم برای پایان دادن به دولت ۴ درصدی‌ها با دوست ۴۰ ساله و برادر عزیزم ائتلاف کنیم. وی افزود: امروز روز بزرگی برای جبهه انقلاب است، زیرا ما وحدت کلامی را به وحدت عملی تبدیل کردیم، اما این وحدت شرط لازم و اساسی است، اما کافی نیست. قالیباف افزود: از شما ملت خواهش می‌کنم این وحدت عملی لازم است، اما کافی نیست. کافی آن زمانی است که یکایک ما در هر کوی و برزن و خانه تا سه روز آینده تلاش کنیم و مردم را به صحنه بیاوریم و هر کدام از ما ۹۶ درصد مردم را پای صندوق‌های رأی بیاوریم. وی تأکید کرد: وحدت عملی کنونی زمانی مثمر ثمر و شیرین خواهد شد که کارآمدی و پاسخ دادن به مطالبات بحق مردم، مخصوصاً حل مشکلات اقتصادی، آنها را به آینده امیدوار کنیم. کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم تصریح کرد: روز دیگر پای صندوق‌های رأی می‌رویم و با انتخاب دولت کار و کرامت به دولت ۴درصدی‌ها پایان خواهیم داد.

ائتلاف برای پایان دادن به دولت ۴درصدی‌ها

وی با اشاره به اینکه انقلاب ما برای این نبود که دولتمردان در چشم مردم نگاه کنند و دروغ بگویند، تأکید کرد: ما در این روزهای حساس و سرنوشت‌ساز به این نتیجه رسیدیم که برای پایان دادن به دولت ۴درصدی‌ها و وضع موجود با دوست ۴۰ ساله و برادر عزیزم ائتلاف کنیم.  کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم گفت: سه روز دیگر پای صندوق رأی خواهیم رفت و با انتخاب دولت کار و کرامت نشان خواهیم داد، هم داریم، هم می‌شود و هم می‌توانیم. قالیباف با بیان اینکه انقلاب اسلامی ما در میان مردمی است که همیشه اثبات کردند در صحنه خواهند بود، تصریح کرد: انقلاب اسلامی مدیون افرادی است که همیشه در صحنه بودند. ۲۲ بهمن ۵۷، شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و همه مردمی که همیشه با حضورشان در صحنه‌های انقلاب برای نظام اسلامی افتخار آفریدند.

قرار نبود وعده بدهند و عمل نکنند

وی افزود: امروز شما ایرانیان و امت حزب‌الله برای نظام و انقلاب و اسلام افتخار آفریدید. ما در ۱۲ فروردین ۵۸ که امام فرمودند عید ملی ما روز تصویب جمهوری اسلامی است، عهد کردیم با ظلم مبارزه کنیم و در خدمت مردم باشیم، اما باید بگوییم متأسفانه قرار نبود کسانی در مسند مسئولیت بیایند که مردم به خصوص محرومان را نبینند و آنها را از دور خارج کنند. قالیباف در پایان تأکید کرد: قرار نبود در سرزمین عزیزمان ایران مردم را روز به روز فقیرتر کنند، بیکاری و گرانی و رکود را در جامعه گسترش دهند. قرار نبود وعده بدهند و عمل نکنند. دولت امروز دولتی است که بر ۹۶ درصدی‌ها سخت‌گیری و برای ۴ درصدی‌ها فرش قرمز پهن می‌کند.

منبع: روزنامه جوان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.