شهردار شهرگلستان:

طرح های متعددی برای بهبود شرایط معابر شهری داریم/ خیابان امام خمینی (ره) تعریض شد

شهردار شهرگلستان گفت: معابر شهر گلستان از ابتدا غلط طراحی شده اند، که این امر امروز باعث بروز مشکلات متعددی برای شهروندان و شهرداری شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، بهروز کاویانی شهردار شهرگلستان ضمن اعلام این موضوع که خیابان امام خمینی (ره) تعریض گردید، بیان داشت: با تخریب ملکی به مساحت ۵۰۰ متر مربع، تعریض خیابان امام خمینی (ره) انجام شد.

وی در تشریح جزئیات این خبر، گفت: با پیگیری های بی وقفه شهرداری، حمایت اعضای شورای اسلامی شهر گلستان و مطالبات شهروندان مبنی بر تعریض معابر در راستای کاهش ترافیک، با توافق مالک و شهرداری، یک قطعه ملک به مساحت ۵۰۰ متر مربع واقع در خیابان ۲۰ متری امام خمینی (ع) تخریب شد.

بهروز کاویانی در ادامه با بیان اینکه معابر و خیابان ها شهرگلستان از ابتدا غلط طراحی شده اند، تصریح کرد: با توجه به عدم طراحی صحیح اغلب معابر شهر و بافت فرسوده آن، رشد سریع و تراکم جمعیت و افزایش خودروها، حمل و نقل درون شهری یکی از مهمترین چالش های پیش روی شهر گلستان به شمار می رود.

وی همچنین در ارتباط با دلایل بروز مشکلات متعدد برای معابر شهری، اظهار داشت: در حال حاضر برنامه ریزی حمل و نقل درون شهری، مطالعات جامع در زمینه حمل و نقل شهری، سرمایه گذاری های مناسب و ایجاد تسهیلات لازم در زمینه حمل و نقل، ایجاد شبکه ارتباطی صحیح، نحوه استفاده از اراضی شهری در جهت بهبود شبکه حمل و نقل شهر گلستان نه تنها با هم همگام نبوده بلکه در هیچ معیاری نیز نمی گنجد، به همین علت در این زمینه ناهمگنی فاحشی وجود دارد که هر روز بایستی هزینه بیشتری پرداخت و استفاده کمتری از تسهیلات حمل و نقل درون شهری نصیب شود.

شهرداری شهرگلستان با اشاره به اینکه مدیریت شهری با برنامه ریزی های صورت گرفته به دنبال ساماندهی و کاهش ترافیک می باشد، تشریح کرد: در این زمینه علاوه بر تعریض خیابان امام خمینی (ره)، تعریض پل جاده ساوه بر روی رودخانه شادچای که به زودی به بهره برداری خواهد رسید، کمک شایانی به کاهش ترافیک خواهد کرد، و گامی دیگر برای بهبود شرایط معابر شهر به حساب می آید.

وی در پایان باتوجه به اینکه برنامه ها و طرح های شهرداری شهرگلستان برای حل مشکلات معابر و خیابان های شهر ادامه دار خواهد بود، افزود: توافقات دیگری نیز در زمینه تعریض ورودی شهرک ها صورت گرفته است که با نهایی شدن توافق، شاهد تعریض آن ها خواهیم بود و پیش از این نیز ورودی خیابان ۱۴ معصوم (ع) تعریض شده است.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.