در دولت دوازدهم مسکن مهر پایان می‌یابد؟

بعضی پیمانکاران مسکن مهر برای مردم کیسه دوخته‌اند!

آنقدر از دولت و پيمانكار وعده امروز و فردا شنيده‌اند كه به قول خودشان اعصابشان ضعيف و پير شده‌اند، بله اين حال و روز متقاضيان مسكن مهري است كه هنوز به طور واقعي صاحب‌خانه نشده‌اند و مسكن مهر خود را تحويل نگرفته‌اند.

به گزارش بهارستانه، مسکن مهر طرحی است که یادآور دولت‌های نهم و دهم است و حالا دولتی بر سر کار است که به رغم وعده‌های پی‌در‌پی برای اتمام این طرح اما به دلایل خصومت ویژه با دولت‌های قبل چندان تمایلی برای بستن پرونده مسکن مهر ندارد، البته در این میان علاوه بر وزارت راه و شهرسازی، بانک مسکن، مدیران شهرهای جدید و پیمانکاران مسکن مهر هم خالی از تقصیر نیستند.
اطاله مسکن مهر گویا دستاویزی شده تا برخی پیمانکاران از متقاضیان پول‌های جدیدی را طلب کنند، این در حالی است که هر گونه پرداخت وجهی از سوی مسئولان غیرقانونی معرفی شده است.

در حالی که چندی پیش مدیرعامل شهرجدید پرند هر گونه پرداخت پول جدید به پیمانکاران را غیرمتعارف عنوان و از پیمانکاران مسکن مهر درخواست کرد واحدهای مسکونی مردم را به آن تحویل دهند، با این حال پیمانکاران هر روز بهانه جدیدی می‌آورند و مدعی می‌شوند هنوز وزارت نیرو زیرساخت لازم را در اختیار آنها قرار نداده و همین موجب سردرگمی مردم شده است.

در همین رابطه مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با بیان اینکه ظرف ۱۰ روز آینده ۲‌هزار واحد مسکن مهر را در فاز ۸ افتتاح می‌کنیم، گفت: این ۱۴ ماه که از مسئولیت من می‌گذرد به اندازه ۱۴ سال گذشت چراکه برخی پیمانکاران کم‌کاری می‌کنند و برخی برای مردم کیسه دوخته‌اند.
سعید غفوری صبح دیروز در نشست خبری اظهار کرد: بحمدالله در فاز ۸ اتفاقات خوبی افتاده است. اگر کسی منصفانه از این فاز بازدید کند، وضعیت آماده‌سازی مسکن مهر با ۱۴ ماه پیش قابل مقایسه نیست. من تشکر می‌کنم از صبوری مردم و همچنین پیمانکارانی که پروژه‌ها را به مرحله تحویل رسانده است، به زودی در ۱۰ روز آینده حدود ۲ هزار واحد در فاز ۸ آماده افتتاح می‌شود.

وی افزود: هر خیابان و معبری که دستگاه‌های خدمات رسان آماده می‌کنند، پیمانکاران به خوبی پیش می‌روند. دو نوید را می‌دهم؛ اول اینکه هر افتتاحی باعث می‌شود که در همسایگی آن شبکه‌های آب، برق و گاز هم برسد. اتفاق خوب دیگر که در آینده نزدیک می‌رسد و ما تعهدات لازم را به بانک داده‌ایم، این است که تعهدی به بانک داده‌ایم که پایان کار را خواهیم گرفت، فقط بانک مسکن لطف کند با ارائه سفته، دیگر ضامن نگیرد که بتوانیم فروش اقساطی مسکن مهر را انجام دهیم. این باعث می‌شود سرعت تحویل واحد بالا برود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با اشاره به اینکه متأسفانه در فاز ۸ تعدادی از پیمانکاران کار نمی‌کنند، گفت: با این حال از این فاز رضایت نسبی داریم و ان‌شاءالله در آینده نزدیک نتایج بهتری را در این فاز خواهیم گرفت. حدود ۵۰ درصد این فاز در سال جاری و مابقی در سال آینده افتتاح می‌شود.

غفوری با طرح این سؤال که چرا برخی پیمانکاران خوب و برخی بد و کند عمل می‌کنند، گفت: همه شرایط پیمانکاران شبیه هم است ولی برخی از پیمانکاران نه سازنده‌اند و نه پیمانکار. هیچ اسمی نمی‌شود روی آنها گذاشت. هیچ دلیلی نداشت که کارها به سال آینده موکول شود و باید امسال تمام می‌شد اما متأسفانه برخی پیمانکاران همکاری نکردند.

وی در خصوص شبکه‌های اصلی و آماده‌سازی گفت: تمام آماده‌سازی بر عهده شرکت عمران است. خواهشم از دستگاه‌های مرتبط این است همتی که پایان سال گذشته بود از جمله اوراق خزانه اسلامی که خوب استفاده کردیم و در بخش زیرساخت و روبنایی و آماده‌سازی کردیم، این همکاری ادامه یابد. خواهشم این است که یارانه نقدی هم به خوبی پیش برود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس همچنین با اشاره به فاز ۳ تصریح کرد: در فاز ۳ مسائل پیچیده‌ای در خصوص سازنده داریم که مبالغ اضافی را از مردم درخواست می‌کنند ولی ما با افزایش تسهیلات شارژ مالی خوبی به شرکت سرمایه‌گذاری مسکن کردیم. آنجا حدود ۷۰۰ واحد باقی مانده ولی مسائل هر فازی در پردیس عجیب و غریب است. این ۱۴ ماه به اندازه ۱۴ سال بر من گذشت. برخی متأسفانه برای مردم کیسه دوخته‌اند.

منبع: روزنامه جوان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.