حاصل انقلاب ما چیست؟

 اساس ایده امام بر وحدت تمام مستضعفین و مظلومان جهان استواراست و امام رمز پیروزی را همگرایی این جبهه در برابر ستمگران می‌داند،وحدتی که نباید در آن به رنگ و نژاد و زبان و ملیت ها اصالت داد. به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی بهارستانه،  سید امیر حسین شفیعی یادداشتی را درباره آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران […]

 اساس ایده امام بر وحدت تمام مستضعفین و مظلومان جهان استواراست و امام رمز پیروزی را همگرایی این جبهه در برابر ستمگران می‌داند،وحدتی که نباید در آن به رنگ و نژاد و زبان و ملیت ها اصالت داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی بهارستانه،  سید امیر حسین شفیعی یادداشتی را درباره آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران به رشته تحریر درآورده که به شرح زیر است :
از انقلاب اسلامی ایران به عنوان آخرین انقلاب قرن بیستم نام برده می‌شود ،انقلابی که عجیب‌ترین و دینی‌ترین انقلاب در طول تاریخ جهان است و هر چه زمان بیشتر به پیش می‌رود این نکته بهتر آشکار می‌شود که انقلاب اسلامی ایران نقطه عطف تاریخ عصر ماست،انقلابی که دستاوردهایش ابهت ابرقدرت‌های جهان را شکست و نظام دو قطبی آن زمان ،که در کمونیستی یا امپریالیستی بودن کشورها خلاصه می‌شد را به زباله دان تاریخ فرستاد.
زمانی که انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) در زمستان سال ۵۷ به ثمر نشست، رهبر این انقلاب نه تنها انقلاب ایران را پایان کار ندانست بلکه انقلاب ایران را آغاز راهی معرفی کرد که باید به نابودی تمام ظالمان و مستکبرین جهان و استقرار نظامی بر اساس آموزه‌های الهی در تمام دنیا ختم شود.
بر این اساس امام خمینی (ره) انقلاب ایران را «انقلاب مستضعفین و انقلاب پابرهنگان» نام‌گذاری کرد و از تمام مظلومان جهان خواست که با ایجاد وحدت در بین خود بر علیه تمام مستکبرین و جباران جهان بخروشند و در این راه از هیچ کسی جز خدا نهراسند و تنها از خدا مدد بجویند که خدا برای آن‌ها کافی است.
به بیانی دیگر می‌توان گفت امام خمینی(ره) با بی اعتنایی به اصلاحات و ایدئولوژی‌های سیاسی و فلسفی رایج در آن زمان ، تمام جهان را به دو بخش مستضعفین و مستکبرین تقسیم نمودند و اعتقاد داشتند اگر مستضعفین جهان با یکدیگر متحد گردند هیچ قدرتی در جهان جلودار آن‌ها نخواهد بود و آن‌ها می‌توانند با وحدت کلمه بر ظالمان جهان فائق آیند،کاری که نمونه‌اش در انقلاب اسلامی ایران نمایان بود.
نظریه امام خمینی (ره) که بر پایه اتحاد مستضعفین جهان بر علیه مستکبرین جهان استوار بود، در دل مظلومان جهان شور و شوقی برای رهایی از چنگال مستکبرین و مستبدین جهان ایجاد کرد و آن‌ها را برای کسب آزادی و بازیابی انسانیت از دست رفته خود امیدوار ساخت و در جبهه مقابل، ظالمان و مستکبران دنیا را به وحشت و هول و هراس انداخت زیرا برای براندازی نظام ظالمانه مزدوران کافی بود که مظلومان با یکدیگر به اتحاد رسیده و جبهه جدیدی در مقابل مستکبرین جهان ایجاد کنند .امام درباره وحشت مستکبرین از انقلاب ایران می‌فرمایند:« جمهوری اسلامی ایران . . . این هنر را کرده که بت‌های عظیم تخیلی را شکسته و رعب و وحشت را از دل مظلومان برداشته و در دل ستمگران گذاشته است و این خود از یک ملت معجزه‌ای است که به ید قدرت الهی تحقق یافته است

۸۰۰۰

ایده« اتحاد مستضعفین جهان بر علیه مستکبرین» که از انقلاب ایران برای مظلومان جهان صادر می‌شد کشورهای ابر قدرت جهان را به چالش مرگباری کشیده بود زیرا این نظریه در صورت اتفاق می‌توانست به نابودی آن‌ها منجر شود و این سبب شد که دشمنی سلطه جویان جهانی از همان آغاز با انقلاب مردم مسلمان ایران شروع شود .
مستکبران جهان که حالا تمام قدرت و اعتبار خود را در حال اضطحمال می‌دیدند در راه دشمنی با انقلاب مردم ایران از هیچ خباثتی فرو گذار نکردند که برای نمونه می‌توان به حادثه طبس، فتنه منافقین و بنی صدر در اوایل انقلاب ،تحمیل هشت سال جنگ تحمیلی بر مردم ایران و پشتیبانی تمام قد از صدام،تحمیل تحریم‌های ناجوانمردانه علیه مردم ایران به بهانه انرژی هسته‌ای و نقض حقوق بشر در ایران ، راه اندازی فتنه سال ۸۸ و… اشاره کرد، اما با یاری خدا هیچ کدام از این نیرنگ‌ها و خباثت‌ها علیه ملت ایران اثر نکرد و در عوض سبب شد انقلاب ایران قوی‌تر از گذشته شود.
پایداری مثال زدنی مردم ایران علیه ابر قدرت و ابر مستکبرانی همچون آمریکا و اسرائیل و پافشاری مردم ایران بر سر آرمان انقلاب خویش باعث شد که دست اوره‌ای حیاتی این نظام به سرعت آشکار شد و کم کم آزادمنشان و مظلومان جهان به ویژه مسلمین را که سالها در زیر چکمه‌های ظالمان و ایادی مستکبران، حقوق و آزادی و انسانیت خود را لگد مال می‌دیدند به انقلاب مردم ایران علاقه مند و آن را الگو خود قرار دهند و این زنگ خطر دیگری بود برای مستکبران.

اساس این ایده امام بر وحدت تمام مستضعفین و مظلومان جهان با یکدیگر استواراست و امام رمز پیروزی را همگرایی این جبهه در برابر ستمگران می‌داند وحدتی که نباید در آن به رنگ و نژاد و زبان و ملیت‌ها اصالت داد و تنها چیزی که ارزش محسوب می‌شود ایمان قلبی و عملی ،عدم سازش با مستکبران و جهاد با آنان تا نابودی ظلم در جهان و آماده سازی جهان برای آمدن منجی آخر زمانی بود.امام در این باره نیز بیان می‌کنند:« ما اعلام می‌کنیم که جمهوری اسلامی ایران برای همیشه حامی و پناهگاه مسلمانان آزاده جهان است و کشور ایران به عنوان یک دژ نظامی و آسیب ناپذیر نیاز سربازان اسلام را تأمین و آنان را به مبانی عقیدتی و تربیتی اسلام و همچنین به اصول و روش‌های مبارزه علیه نظام‌های کفر و شرک آشنا می‌سازد
طولی نیز کشید که جوانه‌های این نظریه با تشکیل حزب الله لبنان توسط خود مردم آن کشور نمایان گشت و پس از اینکه این گروه توانست شکست‌های متوالی و متعددی بر اسرائیل وارد کرده آن‌ها را از کشور لبنان بیرون براند .
حالا پس از گذشت بیش ۳۷ از عمر این انقلاب می‌بینیم که ایدئولوژی مبارزه با استکبار جهانی که امام راحل بیان گذار آن در عصر ما بودند به آن طرف مرزهای کشورهای اسلامی رسیده و منجر به بیداری اسلامی گردیده است، امروز مردم بحرین، سوریه، عربستان، عراق،یمن، نیجریه و … در خط مقدم مبارزه با استکبار جهانی قرار دارند و انقلاب ایران در تمام این کشورها تبدیل به الگو شده است و ایران امروز در تمام معادلات منطقه‌ای و جهانی نقش راهبری دارد.
اگر امروز مشاهده می‌کنیم جوانان ایران اسلامی و جوانان کشور مسلمان افغانستان و دیگر کشورها به طور داوطلبانه به کشور سوریه و عراق اعزام می‌شوند تا از حریم و حرم اهل بیت (ع) که امروز به وسعت تمام منطقه گشته ،دفاع کنند جای تعجبی نیست . دیگر حالا هیچ ایرانی از خود نمی‌پرسد که برای چه باید از سوریه با جانم دفاع کنم ؟چون دیگر جنگ امروز جنگ حفظ مرزها نیست بلکه جنگ حفظ ارزش‌هاست . جنگ امروز جنگ اعتقادات است و به این خاطر است که یک جوان افغانی از کشورش بر خواسته به سوریه‌ای می‌رود که حتی با افغانستان هم مرز هم نیست،می‌رود و در آنجا شهید می‌شود و جالب‌تر اینکه پیکر مطهرش به کشور ایران آورده می‌شود و توسط مردم ایران با شکوه هر چه تمام‌تر تشییع می‌شود.آیا دلیل این حرکت جز وحدت اعتقادی و ایدئولوژی است که از انقلاب ایران به کشورهای دیگر صادر شده است ؟
بعد از اینکه مستکبرین جهان تمام راهه‌ای نابودی انقلاب اسلامی ایران را آزمودند و نتیجه‌ای جز شکست عاید آن‌ها نشد حال به فکر این افتادند که از در دوستی به سراغ ایران بیایند و به فکر این افتاده‌اند که به بهانه گفتگو برای حل مشکلات ،مشغول راه اندازی پروژه نفوذ را در ایران هستند.
پروژه نفوذ را می‌توان پیچیده‌ترین برنامه نظام سلطه علیه ایران خواند،پروژه‌ای که دشمن خود را دوست و خیرخواه مردم ایران معرفی کرده و با تأثیری گذاری روی تصمیمات مسئولین کشور و تضعیف موانع داخلی به دست نفراتی داخلی خود اندک‌اندک مراکز مهمی تصمیم گیری نظام را تحت تأثیر خود قرار داده و انقلاب را از آرمان اصلی خود دور کند . مقام عظمای ولایت حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) درباره پروژه نفوذ دشمن می‌فرمایند: « یک‌جور دشمنی، دشمنیِ سخت است؛ بمبی بیندازند، تیری بزنند، تروریستی بفرستند. یک‌جور دشمنی، دشمنی‌های نرم است که من از چندی پیش مسئلهٔ نفوذ را مطرح کردم؛ نفوذ خیلی مسئلهٔ مهمی است. »
درباره اهمیت پروژه نفوذ می‌فرمایند:« یک نفوذ موردی است، نفوذ فردی است؛ یک نفوذ جریانی است. نفوذ موردی خیلی نمونه دارد، معنایش این است که فرض کنید شما یک دم‌ودستگاهی دارید، یک مسئولی هستید؛ یک نفر را با چهرهٔ آرایش‌شده، بزک‌شده، با ماسک در مجموعهٔ شما بفرستند؛ شما خیال کنید دوست است درحالی‌که او دوست نیست، تا او بتواند کار خودش را انجام بدهد؛ گاهی جاسوسی است که این کمترینش است؛ یعنی کم‌اهمیت‌ترینش جاسوسی است، خبرکشی و خبر دهی است؛ گاهی کارش بالاتر از جاسوسی است، تصمیم شما را عوض می‌کند. شما یک مدیری هستید، یک مسئولی هستید، تصمیم گیر هستید، می‌توانید یک حرکت بزرگ یا مؤثری انجام بدهید، اگر چنانچه این حرکت را این‌جور انجام بدهید این به نفع دشمن است، او می‌آید کاری می‌کند که شما حرکت را این‌جور انجام بدهید؛ یعنی تصمیم‌سازی. در همهٔ دستگاه‌ها سابقه هم دارد؛ فقط هم دستگاه‌های سیاسی نیست، دستگاه‌های روحانی و دینی و مانند این‌ها هم همیشه وجود داشته است»

دشمن در این پروژه روی مسئولینی که در مرور زمان انقلاب با نظام جمهوری اسلامی زاویه پیدا کرده‌اند حساب ویژه‌ای باز کرده است و به نوعی آن‌ها نقش پیاده نظام مستکبرین را داخل کشور بازی خواهند کرد .کسانی که از اول نیز دل در گرو انقلاب و آرمان‌های آن نداشته و در برابر ابهت پوشالی دشمنان انقلاب چاره‌ای جز تسلیم شدن و چشم گفتن به دشمن نمی‌بینند،عده‌ای که از اول انقلاب تا به حال در صدد بزک نمودن چهره استکبار و بی اثر جلوه دادن مقاومت در برابر مستکبرین هستند، حضرت امام خامنه‌ای درباره این عده بیان می‌کنند:« از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، برخی تفکر انقلابی را قبول نداشتند و برخی هم با اینکه در داخل نظام بودند اما اعتقادی به مبارزه با استکبار نداشتند که باید در مقابل این جریان ایستاد. »
حال می‌توان گفت که امروزه بزرگ‌ترین چیزی که آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران تهدید می‌کند نفوذ دشمن و فراموشی آرمان‌های انقلاب که همان «مبارزه با استکبار و زورگویی» و«توجه به مستضعفین » است. مواردی که اما خامنه‌ای(مدظله) آن‌ها را هندسه انقلاب معرفی کرده‌اند .
انتخابات ۷ اسفند امسال می‌تواند بهترین فرصت برای ملت انقلابی ایران باشد که با حضور پرشور خود پای صندوق های رأی ،با آرمان‌های انقلاب خود تجدید بیعت دوباره‌ای کنند و کسانی را که در فکر اشاعه تفکر پایان استکبار ستیزی هستند را برجای خود بنشانند و به دنیا اعلام کنند که مردم ایران بعد از ۳۷ سال از انقلاب خود همچنان آرمان‌های انقلاب خود را که همانا استکبار ستیزی و کمک به مستضعفین جهان است را فراموش نکرده‌اند و تا نابودی کامل مستکبرین جهان پای عهدی که با امام خود بستند خواهند ماند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.