فضائلی

استعفای جنتی ربطی به مسائل قم و مشهد نداشت/ تغییرات روحانی نشان داد رئیس‌جمهور با مطالبات مردم همراه نیست

یک کارشناس مسائل سیاسی با تأکید بر اینکه تغییرات اخیر در دولت به هیچ وجه با مطالبات مردم انطباق ندارد، گفت: مطالبات اصلی مردم مسائل معیشتی و اقتصادی است اما روحانی با این تغییرات نشان داد با مطالبات عمومی مردم همراهی ندارد.

به گزارش بهارستانه به نقل از فارس، مهدی فضائلی کارشناس مسائل سیاسی، با اشاره به تغییرات گسترده در دولت و استعفا و برکناری وزرا اظهار داشت: چند نکته در اینجا قابل توجه است؛ تغییراتی که اعمال شد با تشخیص شخص آقای روحانی بود و در حقیقت تصمیم ایشان منجر به این تغییرات شد.

فضائلی ادامه داد: آقای فانی در مقابل استعفا مقاومت می‌کرد و  علاقه‌ای به تغییر نداشت اما این تغییر صورت گرفت و در واقع آقای رئیس جمهور وی را عزل کرد.

این کارشناس مسائل سیاسی شروع این تغییرات را مربوط به وزیر فرهنگ دانست و تصریح کرد: تغییر وزیر ارشاد برخلاف برخی برداشت‌ها هیچ ارتباطی به مسائل ماه‌های اخیر در قم و مشهد ندارد و شخص رئیس جمهور بنا به دلایل خاصی تصمیم به تغییر او گرفت.

وی با تأکید بر اینکه این تغییرات به هیچ وجه با مطالبات مردم انطباق ندارد، تصریح کرد: دغدغه مردم این حوزه‌ها نبوده است بلکه مطالبات اصلی آنها مسائل معیشتی و اقتصادی است اما روحانی با این تغییرات نشان داد با مطالبات عمومی مردم همراهی ندارد.

فضائلی درباره انتخاباتی بودن این تغییرات، یادآور شد: اگر دولت از این تغییرات انگیزه انتخاباتی داشته جواب مثبت نخواهد گرفت چرا که این تغییرات با خواسته‌های جامعه همراه نیست و از این رو این اقدام حرکت مؤثری برای دولت نخواهد بود و مردم با شگفتی و تعجب با آن مواجه می‌شوند.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.