حمایت هنرمندان انقلابی از رئیسی

جمعي از هنرمندان مردمي سينما و تلويزيون از عموم مردم غيور ايران اسلامي دعوت کرده‌اند امروز سه‌شنبه (۲۶ ارديبهشت) در همايش انتخاباتي حجت‌الاسلام ابراهيم رئيسي در مصلاي تهران حضور پيدا کنند.

بهارستانه: جمعی از هنرمندان مردمی سینما و تلویزیون از عموم مردم غیور ایران اسلامی دعوت کرده‌اند امروز سه‌شنبه (۲۶ اردیبهشت) در همایش انتخاباتی حجت‌الاسلام ابراهیم رئیسی در مصلای تهران حضور پیدا کنند. این تجمع انتخاباتی قرار است ساعت ۱۶:۳۰ انجام شود.

اسامی برخی از هنرمندان دعوت‌کننده عبارتند از: نادر طالب‌زاده، انسیه شاه‌حسینی، سیداحمد میرعلایی، حسین نیرومند، پرویز شیخ‌طادی، سید ضیا‌ءالدین دری، مسعود ده‌نمکی، محسن علی‌اکبری، ابوالقاسم طالبی، مهدی فرجی، جمال شورجه، هوشنگ توکلی و جهانبخش سلطانی.

در فراخوان این هنرمندان برای حضور در مصلای تهران جهت حمایت از سیدابراهیم رئیسی آمده است: به امید آنکه همه دلسوزان کشور اسلامی‌مان ایران عزیز در انتخابات ۲۹ اردیبهشت‌ماه پای صندوق‌های رأی با حضور خود دشمنان این سرزمین را ناامید کنند.

حمایت شاعران متعهد از حجت‌الاسلام رئیسی
از سویی دیگر علیرضا قزوه، شاعر متعهد از حمایت ۲۰۰ شاعر از حجت‌الاسلام رئیسی نامزد انتخابات ریاست جمهوری خبر داد. قزوه درباره حمایت شاعران از حجت‌الاسلام رئیسی نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: تاکنون بیش از ۲۰۰ شاعر حمایت خود را از حجت‌الاسلام رئیسی اعلام کرده‌اند. همچنین در این راستا تاکنون بیش از ۱۰۰ قطعه شعر سروده و در کانا‌ل‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

به گفته قزوه از میان این ۱۰۰ قطعه دو سرود ساخته شده که در روزهای آتی از طریق رسانه‌ها منتشر خواهد شد. بر این اساس بیانیه حمایتی شاعران متعهد از حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی فردا منتشر خواهد شد. قرار است شاعران حامی حجت‌الاسلام رئیسی فردا در گردهمایی بزرگ وی در مصلای امام خمینی(ره) شرکت کنند. نارضایتی از مدیریت امور فرهنگی در دولت حسن روحانی به اوج خود رسید. بخشی از این نارضایتی به مسائل معیشتی مربوط می‌شد و بخشی نیز به عمل نکردن به وعده‌ها و شعارها اختصاص داشت. این نارضایتی‌ها از سوی سینماگران شدت بیشتری داشت.

رئیسی، ابراهیم‌وار از آتش گذر می‌کند
در ادامه حمایت فعالان فرهنگی، روز گذشته سخنگوی سابق شورای صنفی نمایش گفت: شهادت می‌دهم صدق و سلامت و نوری که از چهره این شیر اوژنان ساطع است، این روزها مرا به یاد چهره‌ ابراهیم می‌اندازد.

حبیب کاوش کارگردان، فیلمنامه‌نویس و سخنگوی سابق شورای صنفی نمایش با انتشار متنی در صفحه شخصی خود از رأی دادن به کاندیدای منتخب خود خبر داد و گفت که به حجت‌الاسلام رئیسی رأی می‌دهد. کاوش در متن خود آورده است: دلتنگم، خسته‌ام، خسته از رواج رانت و فساد و نکبتی که چون شپش از سر و کول این مردم بینوا بالا می‌رود. می‌سوزد دلم، می‌سوزد که مرتکبین اختلاس‌های هزار هزار میلیاردی جز به حروف الفبایی مسخره!؟- آن هم گاهی- مکافات که نه حتی بازشناسی هم نمی‌شوند. می‌سوزم، الو می‌گیرم که بانک‌ها همچون جزایری مستقل هر کاری که دلشان می‌خواهد با دارایی این مردم مظلوم و بی‌پناه می‌کنند. شهادت می‌دهم صدق و سلامت و نوری که از چهره این شیر اوژنان ساطع است، این روزها مرا به یاد چهره‌ ابراهیم می‌اندازد، نه به وعده و وعید‌هایش نه!فقط به یاد صدق و سلامت چهره‌اش. به خود می‌گویم به شما هم، شاید… شاید همین ابراهیم است که با آن سلامت و صداقت رفتارش آمده است که در آزمایشی بزرگ از آتش پردامنه‌ای که کشور را از ریا و تزویر و فساد و دروغ این نمرودیان به سوختن گرفته است، ابراهیم‌وار گذر کند و به امر خدا گلستانی از آن سوی آتش پدید آرد، شاید… شاید. ان‌شاء‌الله …

نادر طریقت: عملکرد دولت روحانی زیر صفر بود
نادر طریقت، کارگردان سینما و تلویزیون نیز روز گذشته در آستانه برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: امیدوارم رئیس‌جمهور دولت دوازدهم آرزوی عدالت فرهنگی را در کشور محقق کند، این آرزویی است که بسیاری از هنرمندان طی سال‌ها دارند، اما متأسفانه هیچ‌گاه به آن نرسیده‌ایم و تنها در برخی دوره‌ها شاهد حرکت‌هایی برای دستیابی به سوی آن بوده‌ایم. کارگردان فیلم سینمایی «خاطره» افزود: ما خواهان آن هستیم که بین همه اهالی سینما برابری و مساوات باشد. باندبازی‌ها به پایان برسد و دیگر شاهد این نباشیم که مدیران فرهنگی و سینمایی تنها از گعده‌ای که در کنارشان حضور دارند، حمایت ‌کنند و به ‌طور کل و مطلق بقیه سینماگران را نادیده می‌گیرند.
وی ادامه داد: متأسفانه طی چهار سال گذشته ما روندی عجیب را در سینمای کشور شاهد بودیم؛ طی این مدت برخی از افراد تا توانستند در این عرصه تاخت و تاز کردند، اما بخش عمده‌ای از سینماگران هم محتاج نان شب‌شان بودند و در بیکاری مطلق به سر می‌بردند؛ بودجه‌های نجومی به افرادی داده می‌شد که مجیزگوی مدیران سینمایی و دولتی بودند، اما در عوض سینماگران مستقل که به هیچ ارگان و دسته و حزبی وابستگی نداشتند در ناامیدی و تاریکی مطلق روزگار می‌گذراندند. طریقت سپس با بیان اینکه آقای روحانی بدترین افراد را برای مدیریت حوزه فرهنگی و هنری به کار گرفته بود، یادآور شد: زمانی که انتخاب سرمنشأ یک جریان غلط باشد ما نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که مدیران میانی یک دستگاه درست انتخاب شوند، اما حضور حجت‌الله ایوبی در سازمان سینمایی فاجعه بود، چراکه او به‌طور کل اندک شناختی نسبت به حوزه سینما نداشت و نمی‌دانست چه کاری باید انجام دهد.

کارگردان فیلم تلویزیونی «توپ‌های محله ما» در بخش دیگری از این گفت‌وگو با تأکید بر اینکه عملکرد دولت روحانی در چهار سال گذشته زیر صفر بود، تصریح کرد: بی‌شک می‌توانم این نکته را عنوان کنم که این چهار سال برای بسیاری از مردم و به خصوص اهالی فرهنگ و هنر و سینما بدترین سال‌های زندگی‌شان بود؛ ما در این چهار سال شاهد حضور ناشی‌ترین افراد در مسند ریاست‌ها و پست‌های مهم فرهنگی و هنری بودیم که بسیار منفعلانه برخورد می‌کردند از برخی افراد و اشخاص می‌ترسیدند، قدرت تصمیم‌گیری درستی نداشتند، نسبت به سینما و حوزه فرهنگی کشور اشراف کامل نداشتند و تنها بر اساس منافع سیاسی و حزبی‌شان کار می‌کردند.

مهدی امینی‌خواه: ما امروزه به دنبال شعار نیستیم

مهدی امینی‌خواه، بازیگر سینما و تلویزیون نیز در آستانه برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: هنرمندان در چهار سال ریاست جمهوری آقای روحانی دوران به شدت سختی را پشت سر گذاشتند و به‌طور کلی صنعت هنر در طول دوران ریاست جمهوری ایشان فلج شده بود و امیدوارم که با انتخاب فردی اصلح دیگر شاهد چنین وقایعی در حوزه فرهنگ و هنر کشورمان نباشیم. بازیگر فیلم سینمایی «زن زیادی» افزود: در هر کشور و جامعه‌ای چندین رکن اساسی وجود دارد؛ تمامی کشورها به مسائل سیاسی، اقتصادی و فرهنگی در کنار هم توجه دارند و پرداختن به همه این مسائل برایشان اولویت یکسانی دارد، اما متأسفانه به دلیل آنکه مدیران دولت فعلی فاقد نگاهی درست و جامع نسبت به مقوله فرهنگ و هنر بودند، طی چهار سال گذشته ما شاهد آن بودیم که حوزه فرهنگ و هنر رو به اضمحلال رفت و نه هیچ سیاستگذاری درستی را در این حوزه شاهد بودیم و نه بودجه مناسبی برای تولید آثار فرهنگی و هنری ارزشمند در اختیار هنرمندان قرار گرفت.

قطب‌الدین صادقی: تأمین معیشت بسیار دشوار شده است

قطب‌الدین صادقی، مدرس دانشگاه، کارگردان تئاتر و بازیگر سینما و تلویزیون نیز در آستانه برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: امنیت شغلی، رفاه و توسعه فرهنگی مطالبه اصلی هنرمندان از رئیس‌جمهور جدید است و امیدوارم با انتخاب فردی اصلح و دغدغه‌مند توسط مردم به عنوان رئیس‌جمهور بتوانیم به این خواسته‌ها و مطالبات‌مان دست پیدا کنیم.

منبع: روزنامه جوان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.