برگزاری مانور آموزشی انتخابات مکانیزه در شهرستان بهارستان + تصاویر

مانور آموزشی انتخابات مکانیزه به منظور آشنایی شهروندان با رأی گیری الکترونیک در سطح سه شهر شهرستان بهارستان در حال انجام است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان بهارستان بنا به گفته بیژن سلیمان پور فرماندار بهارستان، به شکل تمام الکترونیک برگزار خواهد شد، و به همین منظور در تمام شهرهای شهرستان شهروندان می توانند به صورت آزمایشی رأی الکترونیکی بدهند تا با نحوه رأی دهی الکترونیک آشنا گردند.

جایگزینی روش رأی گیری الکترونیک به جای رأی گیری به روش سنتی در عین دارا بودن منتقدین سرسخت، مزایای بسیاری را نیز در بردارد، که از جمله آن ها بالا بردن سرع رأی گیری، استفاده کمتر از کاغذ که نوعی حفاظت از محیط زیست می باشد و برخی تخلفات انتخاباتی است.

به منظور آشنایی بیشتر شهروندان پیرامون برگزاری انتخابات به روش الکترونیکی، طی هماهنگی به عمل آمده از سوی فرمانداری شهرستان بهارستان، تعدادی دستگاه احراز هویت و صندوق الکترونیکی رأی گیری در بخش های مختلف سه شهر گلستان، صالحیه و نسیم شهر استقرار یافته و عوامل مربوط اقدام به آموزش به شهروندان در این خصوص می نمایند.

بنابر این گزارش مانور آموزشی انتخابات مکانیزه با همت واحدهای  روابط عمومی و فناوری اطلاعات شهرداری های سه شهر بهارستان به مدت پنج روز است که حال انجام می باشد، و تا به امروز بسیاری از شهروندان با انتخابات الکترونیک آشنا شده اند.

البته گفتنی است که  مانور آموزشی انتخابات مکانیزه تنها در سطح شهر انجام نمی گیرد، و در داخل مصلی ها و مساجد نیز دستگاه های احراز هویت و صندوق الکترونیکی رأی گیری قرار گرفته است، تا نمازگزارانی که برای شرکت در نماز جمعه به مساحد می روند نیز بتوانند آموزش های لازم را در این رابطه ببینند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.