خط فتنه در خطه جماران!

سايت جماران در يادداشتي به مناسبت سالگرد امام و در خلال توصيف روزهاي حزن‌آلود رحلت امام در خرداد 68 مواردي از آنچه را هم كه خطا ناميد، در مورد عملكرد امام خميني منتشر كرد!

بهارستانه: جماران آنچنان که از نامش برمی‌آید، قرار بود سایتی برای ترویج اندیشه‌های امام و به گفته حسن خمینی فراجناحی باشد اما در طول همه این سال‌ها عملاً مبدل به رسانه اصلاح‌طلبان شد و یکسویه به انتشار اخبار و تحلیل‌های آنان می‌پردازد، بی‌آنکه مهم باشد که آنچه منتشر می‌شود، موافق اندیشه‌های امام است یا مخالف آن. در یادداشت مذکور هم همین اتفاق روی داده و نوشته‌ای از یکی از اعضای حزب منحله مشارکت در این سایت درج شد که در بخشی از آن آمده: «امام در برخی از پیچ‌های تاریخی نیز می‌توانست بهتر عمل کند. در برخورد با برخی از نیروهای سیاسی یا رفتارهای انقلابیون اول انقلاب می‌شد به دور از فضا و جو انقلابی تصمیمات بهتری گرفت و شاید اعتراف مرحوم امام در اینکه در جریان دولت بازرگان اشتباه کردم، یکی از این موارد باشد. شاید بازرگان در آن شرایط خوب درک نشد یا برخی تصمیم‌ها در جریانات سال ۶۷، که مستمسک مجریان قضایی، دستنوشته ایشان بود، از جمله خطاهایی بود که به هرحال تاکنون پاسخ درخوری نیافته است.»

نویسنده به دروغ اذعان امام در اشتباه نسبت به دولت بازرگان را مصادره به مطلوب می‌کند؛ حال آنکه از فحوای کلام امام روشن است که از اعتماد به دولت موقت پشیمان شده‌اند: «پیش از انقلاب من خیال می‏کردم وقتی انقلاب پیروز شد، افراد صالحی هستند که کارها را طبق اسلام عمل می‏‌کنند؛ بنابراین بارها گفتم روحانیون می‏‌روند کارهای خودشان را انجام می‏‌دهند بعد دیدم… آنها افراد ناصالحی بودند… آمدم صریحاً اعلام کردم من اشتباه کردم….»

اقدامات تروریستی منافقین که در سال ۶۷ اعدام شدند هم چیزی نیست که قابل رد و انکار باشد و نظام هم از آن تصمیم درست امام برنگشته است.

اما نکته آن است که یک اصلاح‌طلب صریحاً در سایت منسوب به امام اجازه می‌یابد تصمیمات درست امام را زیر سؤال ببرد یا به ایشان نسبت دروغ وارد کند که در مورد بازرگان اشتباه کردم، آن هم امامی که قسم جلاله می‌خورد که «والله قسم من با نخست وزیری بازرگان مخالف بودم». آیا وقت آن نرسیده که مؤسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام بابت نشر آثار اصلاح‌طلبان و به‌خاطر دهها میلیارد بودجه سالانه‌ای که می‌گیرد، پاسخگو باشد؟

منبع: روزنامه جوان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.