امنیت غذایی ایران با ۲۰۳۰ تهدید می‌شود

اين اولين باري بود كه يك موضوع محيط‌زيستي در اين سطح وارد دادگاه لاهه مي‌شد؛ مهرماه سال گذشته بود كه دادگاه محاكمه بين‌المللي شركت مونسانتو در دادگاه لاهه كشور هلند برگزار و جنايات اين شركت به عنوان جنايات جنگي عليه بشريت شناخته شد.

بهارستانه: این اولین باری بود که یک موضوع محیط‌زیستی در این سطح وارد دادگاه لاهه می‌شد؛ مهرماه سال گذشته بود که دادگاه محاکمه بین‌المللی شرکت مونسانتو در دادگاه لاهه کشور هلند برگزار و جنایات این شرکت به عنوان جنایات جنگی علیه بشریت شناخته شد. مونسانتو بزرگ‌ترین شرکت تولید‌کننده بذرهای تراریخته در دنیاست؛‌ شرکتی که منفورترین آنها هم به شمار می‌آید. نکته قابل تأمل اما حرکت ایران در مسیر واردات و کاشت محصولات تراریخته است؛ محصولاتی که در تمامی محافل علمی دنیا محل مناقشه‌اند و حتی حکم دادگاه لاهه را دارند، اما مطابق هدف دوم سند ۲۰۳۰ یعنی پایان دادن به گرسنگی، دستیابی به امنیت غذایی و بهبود تغذیه و ترویج کشاورزی پایدار، ‌کشور ما هم قرار است به جمع تولید‌کنندگان این محصولات بپیوندد.

بند چهارم از اهداف هفده‌گانه سند توسعه پایدار ۲۰۳۰ با اهداف آموزشی تنها بخشی از این سند بین‌المللی است که با پیگیری‌های رهبر معظم انقلاب مورد توجه قرار گرفت و بناست تا متوقف شود، اما ماجرا به همین سادگی نیست و اهداف این سند تمامی ابعاد زندگی مردم کشورمان را در بر می‌گیرد و ماجرای توسعه کشاورزی و ایجاد امنیت غذایی یکی از بخش‌های به ظاهر زیبای سند ۲۰۳۰ است که کشت و گسترش محصولات تراریخته را در دل خود جای داده است. آنطور که دکتر علی کرمی، استاد دانشگاه بقیه الله می‌گوید در همین راستا قرار است یک میلیون هکتار برنج تراریخته در کشور کاشته شود و همچنین یک میلیون هکتار هم پنبه تراریخته در سیستان بلوچستان کاشته شود.

ابعاد پنهانی سند ۲۰۳۰
حرکت در مسیر کشاورزی مدرن و پایدار در مسیر توسعه و تولید محصولات تراریخته یکی از بندهای سند ۲۰۳۰ است. پروفسور علی کرمی استاد دانشگاه بقیه‌الله در گفت‌وگو با «جوان» ضمن تأکید بر اینکه سند ۲۰۳۰ در تمام حوزه‌ها و برای تغییر سبک زندگی ما طراحی شده است، می‌افزاید: این سند تنها در حوزه آموزش لغو شده که آن هم به نظر من اتفاق نیفتاده است و در بقیه حوزه‌ها همچنان اجرایی می‌شود.

این محقق با اشاره به هدف دوم از سند توسعه پایدار ۲۰۳۰ یعنی پایان دادن به گرسنگی، دستیابی به امنیت غذایی و بهبود تغذیه و ترویج کشاورزی پایدار تصریح می‌کند: ‌شما وقتی سند را باز می‌کنید جز این چیزی نیست اما تأمین غذا برای همه بدین معناست که کشاورزی فعلی توانایی تأمین غذای لازم برای همه مردم را ندارد و ما باید به سمت روش‌های جدید تولید مواد غذایی برویم و ترجمه این می‌شود حرکت به سمت تراریخته‌ها و این تحلیلی است که بسیاری از دانشمندان نسبت به سند ۲۰۳۰ داشته‌اند.
وی با اشاره به اینکه ما در حال حاضر وابستگی غذایی داریم و ۵ میلیارد دلار غذا از خارج از کشور وارد می‌کنیم، می‌افزاید: متخصصانی که ۲۰ سال پیش در خارج از کشور تربیت کرده‌اند، حرفشان این است که ما تنها با تراریخته می‌توانیم غذای مورد نیاز کشور را تأمین کنیم. این برنامه‌ای است که از سال‌ها پیش برای ما طراحی کرده‌اند. کرمی درباره ریشه‌های شکل‌گیری سند ۲۰۳۰ می‌گوید: این کار از دستور العمل ۲۱ حاصل کنفرانس سازمان ملل در‌باره محیط‌زیست و توسعه (UNCED) در سال ۱۹۹۲ آغاز شد با شعارهای زیست‌محیطی و حفاظت از کره زمین، در نهایت اما هم اکنون محیط‌زیست به بحران تبدیل شده است.

ریشه‌های سند ۲۰۳۰

آنطور که دکتر کرمی می‌گوید بنیادهای بزرگی مثل راکفلر، ‌رادشیلد و بیلدربرگ بنیادهایی هستند که هدفشان کنترل بر جهان است و سند ۲۰۲۱ را به ۲۰۳۰ رساندند. ریشه سند ۲۰۳۰ از بخش‌های امنیتی آمده و سند آن موجود است. ۲۰۳۰ می‌خواهد از آموزش از کودکستان تا دبیرستان آغاز می‌کند. وی با بیان اینکه تبعیض جنسیتی مفهومی است که در این سند چندین بار تکرار شده می‌افزاید: در حالی که در اسلام ما اصلاً چنین مفهومی را نمی‌پذیریم و زن و مرد هر کدام جایگاه خودشان را دارند. در بند دوم وارد حوزه غذا و در بند سوم وارد حوزه سلامت می‌شود و به هیچ‌وجه اهداف ۲۰۳۰ آموزشی نیست، بلکه همه ابعاد زندگی ما را در‌بر‌می‌گیرد.

طرح‌هایی برای کنترل جهان
به گفته این استاد دانشگاه بقیه‌الله کسینجر سال ۱۹۷۴ طرحی با عنوان nssn200 را ارائه می‌کند. بدین منظور در همین سال جلسه‌ای در شورای امنیت امریکا تشکیل می‌شود که باید جمعیت جهان را کنترل کنیم. کسینجر آنجا می‌گوید: «اگر می‌خواهید دولت‌ها را کنترل کنید با نفت و اگر می‌خواهید مردم را کنترل کنید با غذا». از همین سال ۱۹۷۴ کمپانی‌های تولید محصولات تراریخته شروع به فعالیت می‌کنند و ۲۰ سال است محصولات تراریخته به سفره‌های ما وارد شده‌اند و ما نمی‌دانستیم چون این کار مخفیانه انجام شده است. وی تأکید می‌کند: سند ۲۰۳۰ پایان پیدا نخواهد کرد و قرار است به چشم‌انداز ۲۰۵۰ منتهی شود. مافیای سرس، ایرپک بیلدربرگ و… کلان پروژه‌هایی برای کنترل جهان دارند. یکی از اینها جهانی‌سازی است که جهان به یک دهکده تبدیل شود و این دهکده کدخدا می‌خواهد و همه باید یک فرهنگ و یک مذهب داشته باشند. بدین منظور هم تلاش می‌کنند تا کشوری همچون کشور ما را که در برابر این جهانی‌سازی ایستاده را تغییر بدهند. پروژه دیگر نظم نوین جهانی است؛‌این بی‌نظمی را خود اینها درست کرده‌اند تا به نظم دلخواه خود برسند. در ۷۰ سال گذشته سازمان ملل برای برقراری امنیت در جهان چه کار کرده است؟ در حالی که طبق منشور این سازمان وظیفه حل اختلافات را دارد. حالا ما سند چنین سازمانی را سند کشوری خودمان می‌کنیم.

به گفته کرمی پروژه دیگر پروژه کنترل جهان است. بدین منظور هم ابزارهای متعددی را در اختیار دارند. پروژه کنترل جمعیت هم یکی دیگر از این پروژه‌هاست. گزارش اخیر مرکز آمار درباره جمعیت فاجعه‌آمیز است. پروژه کنترل جمعیت همین الان هم در حال اجراست و ذهن مردم در طول ۲۰ سال اخیر عوض شده است و ساختار خانواده در حال نابودی است.
این استاد دانشگاه معتقد است: ۲۰۳۰ آمده برای فروپاشیدن خانواده‌ها. مکتب من کتابی دارد که کتاب بشریت است. چرا ما باید از غرب مدل بگیریم. وی با انتقاد از عملکرد شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌گوید: ‌به جای اینکه ما این اسناد را کپی و جایگزین اسناد ملی خودمان کنیم، باید به دنیا سند ارائه دهیم؛ سندی برآمده از قرآن و ارزش‌های اسلامی. سند ۲۰۳۰ بسیار خطرناک است حوزه صنعت، ‌غذا، ‌آموزش، ‌سلامت و حوزه فرهنگ و هنر را هم در‌بر‌می‌گیرد و ما باید به یونسکو گزارش بدهیم.

منبع: روزنامه جوان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.