عوامل فارسی‌زبان، آل‌سعود،اعتراف،وسعت،حوادث،بیش از 20 روز،کشور،بهارستانه

عوامل فارسی‌زبان آل‌سعود زبان به اعتراف گشودند

با توجه وسعت حوادث رخ داده در مناسک حج امسال و گستردگی وقایع مشابه در سال های گذشته، شبکه های وهابی در نهایت با ناتوانی در پوشش کوتاهی های آل سعود برای اداره حج، مجبور به اعتراف در مورد این بی کفایتی ها شدند.   به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه ، بیش از 20 […]

با توجه وسعت حوادث رخ داده در مناسک حج امسال و گستردگی وقایع مشابه در سال های گذشته، شبکه های وهابی در نهایت با ناتوانی در پوشش کوتاهی های آل سعود برای اداره حج، مجبور به اعتراف در مورد این بی کفایتی ها شدند.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه ، بیش از 20 روز از وقوع حادثه غم بار منا می گذرد و در این مدت بسیاری از کشورها، حتی کشورهای غیراسلامی در عرصه بین الملل نسبت به این موضوع عکس العمل نشان داده و آل سعود را به خاطر این بی تدبیری ها مورد انتقاد قرار داده اند.

جالب آنکه در طول این مدت شبکه های وهابی وابسته به آل سعود نه تنها کوچکترین انتقادی به دولت عربستان نداشته اند، بلکه با فرافکنی به دفاع از عملکرد آنها پرداختند.

با توجه به روشن شدن وسعت حوادث رخ داده در مناسک حج امسال و گستردگی وقایع مشابه در سال های گذشته، این شبکه ها در نهایت با ناتوانی در پوشش کوتاهی های آل سعود برای اداره حج، مجبور به اعتراف در مورد این بی کفایتی ها شدند.

مجری شبکه «نور» با اعتراف به وجود وقایع مشابه در سال های گذشته از قبیل آتش سوزی در خیمه های حجاج و سقوط پل و کشته شدن تعداد زیادی از حجاج، با توضیحات خود سعی دارد علت وقوع این حوادث در حج را کثرت جمعیت عنوان کند، اما کارشناس برنامه در پاسخ، با رد این استدلال، جمعیت زیاد را قابل کنترل می داند.

یکی دیگر از کارشناسان وهابی شبکه در حالی که سعی دارد از تعیین مقصر اصلی فجایع حج طفره برود، در نهایت مجبور به اقرار شده و می گوید: «به هر حال بخشی از این اتفاق تقصیر عربستان سعودی است و باید پاسخگو باشد.»

جام نیوز

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.