سهم شهروندان بهارستانی از سرانه‌های ورزشی تقریبا هیچ است/ فاصله زیاد اداره ورزش و جوانان با استاندارد جهانی

باتوجه به آمار ارائه شده توسط اداره ورزش و جوانان، شهروندان بهارستانی در مقایسه با استانداردهای جهانی و ملی تقریبا هیچ سهمی از سرانه‌های ورزشی ندارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، امروزه تامین سرانه‌های ورزشی در جهان و به ویژه ایران سبب جلوگیری از گرایش افراد و مخصوصاً جوانان به تفریحات ناسالم از جمله مواد مخدر و قلیان است، همچنین وجود سرانه‌های ورزشی در سطح استاندارد علاوه‌بر پرکردن اوقات فراغت جوانان و ایجاد تفریحات سالم سبب رشد استعدادها و جلوگیری از گمراهی آن‌ها می گردد.

البته گفتنی است که شهرستان‌های محروم به ویژه در اطراف کلان شهرها دچار عدم وجود زیرساخت‌های مناسب در اکثر زمینه‌ها نظیر ورزش، هنر و امثال آن‌ها هستند، که شهرستان پرجمعیت بهارستان با وجود حضور قهرمان‌های ورزشی استانی و ملی نیز با این مشکلات روبه‌رو می باشد.

بنابر این گزارش، حسن داورزنی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بهارستان چندی پیش در مصاحبه خود اعلام کرد که سهم شهروندان بهارستانی از فضاهای ورزشی ۸ سانتیمتر می باشد، و این در حالی است که استاندارد سرانه فضاهای ورزشی در جهان شش متر است، که این امر نشان از کمبودهای موجود در سطح بهارستان است.

جوانان شهرستان بهارستان از استعداد بالایی به ویژه در زمینه‌های ورزشی برخوردار هستند، و این امر را می توان از افتخار آفرینی‌های پیاپی آن‌ها در زمینه‌های مختلف ورزشی نظیر بسکتبال، کاراته، کشتی، تکواندو و … در رده‌های سنی متفاوت دریافت، اما متاسفانه اکثر این جوانان به دلیل نبود امکانات و عدم رسیدگی‌های لازم توسط مسئولین مربوطه، عمر ورزشی کوتاهی دارند و پس از مدتی از تلاش‌های بی وقفه بدون توجهات لازم خسته می شوند.

درپایان گفتنی است که بهبود شرایط سرانه‌های ورزشی و دیگر سرانه‌هایی که ضعف آن‌ها در سطح شهرستان بهارستان کاملاً آشکا است، نیازمند همراهی و همکاری جهادگونه تمام مسئولین می باشد، تا کمی از نگرانی‌ها و نارضایتی‌های شهروندان بهارستانی نیز کاسته شود.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.