نزاع‌های متوالی اوباش، صدای نارضایتی شهروندان بهارستانی را در آورد

نزاع‌ها و درگیری‌های اوباش بهارستانی بر سر هر موضوعی در سطح شهر سبب نارضایتی و اعتراض شهروندان نسبت به شرایط شده، و پیامدهای فرهنگی خود را به نمایش گذاشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، امنیت در جامعه به ویژه در کوچه و خیابان‌های محله‌های پرجمعیت از جمله الزامات اولیه زندگی در هر شهری به شمار می رود، که متاسفانه گاهاً این شرایط در شهرستان بهارستان با درگیری شهروندان با یکدیگر زیر سئوال می رود.

با توجه به اینکه نزاع دسته جمعی یا فردی یکی از معضلات مورد توجه شهرستان حداقل برای شهروندان به شمار می رود، گفتنی است که جوانان بهارستانی به ویژه قشر بیکار که در طول روز در کوچه‌ها و خیابان‌های سه شهر صالحیه، نسیم شهر و گلستان می چرخند، گاهاً باهم درگیر شده و این درگیری ها به نزاع‌های دسته جمعی تبدیل می شود، که سبب نارضایتی شهرندان از شرایط شده است.

بنابر این گزارش، زمانی که این جوانان که به عنوان ارازل اوباش و دزد در بین شهروندان شهرت دارند، در سطح شهر با یک جوان عادی یا شهروند درگیر می شود، مردم تنها به نظاره درگیری پیش آمده می پردازند و کمتر کسی نسبت به جداکردن این افراد و کمک به همشهری خود اقدام می کند.

گستره این نزاع‌ها تنها به سطح شهر ختم نشده و گاهاً این افراد با مغازه داران و فروشندگان شناخته شده شهرهای بهارستان نیز درگیر می شوند، و سبب ایجاد خطر برای شهروندان وبروز مشکل در روند کسب و کار آن‌ها می گردند.

دعواها و نزاع‌هایی که گاهاً در سطح شهرستان بهارستان ایجاد می گردد که در برخی از آن‌ها بالای دو یا سه نفر از ارازل اوباش با یک شهروند درگیر می شوند، علاوه بر پیامد های امنیتی، پیامدهای اقتصادی و فرهنگی را نیز برای شهرستان به دنبال دارد، چرا که افراد از شرمایه گذاری و کار کردن در چنین مناطقی دوری خواهند کرد و همچنین فرزندان خود را برای تحصیل و حتی زندگی به محل دیگری خواهند برد، تا در محیطی به دور از چنین درگیری هایی رشد کنند.

رفع چنین معضلاتی نیازمند فرهنگ سازی وبرخورد جدی با اوباش هر منطقه می باشد، که باید دید مسئولین نسبت به  رفع نارضایتی شهروندان اقدامی خواهند کرد یا خیر.

انتهای پیام/ ع

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.