قیمت طلا ۸ دلار کاهش یافت/ بازار در انتظار انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

در حالی که تنها چند روز به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی مانده است بازار طلا در انتظار نتیجه این انتخابات است، بنابراین کاهش تقاضا موجب افت قیمت طلا در بازارهای جهانی شد.

به گزارش بهارستانه به نقل از فارس، امروز در بازارهای جهانی قیمت طلا با کاهش ۸٫۲ دلاری مواجه شد و هر اونس از این فلز گران‌قیمت در لحظه انتشار این خبر به ۱۲۸۸ دلار و ۳۰ سنت معامله شد که البته پیش از این به ۱۳۰۷ دلار هم رسیده بود.

قیمت امروز فلز زرد در کمترین زمان ۱۲۸۵ دلار و ۱۰ سنت و در بیشترین زمان ۱۳۰۷ دلار و ۲۰ سنت خرید و فروش شد.

قیمت امروز این فلز گرانبها نسبت به یک ماه گذشته ۱۹ دلار ۹۰ سنت و نسبت به یک سال گذشته ۱۸۰ دلار و ۸۰ سنت با افزایش همراه بود.

خبرگزاری رویترز درباره دلیل کاهش قیمت طلا نوشت:‌انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به مرحله حساس و داغ خود رسیده و سرمایه‌گذاران در انتظارند که سکاندار آینده آمریکا مشخص شود. هر کدام از نامزدها به عنوان ریاست جمهوری انتخاب شود شرایط خاصی را بر بازار اقتصاد حاکم خواهد بود.

خبرگزاری رویترز همچنین می‌نویسد، فدرال رزرو آمریکا در انتظار انتشار آمارهای شغلی این کشور است و شواهد حاکی از این است که علائمی برای افزایش نرخ بهره در این کشور وجود دارد. بنابراین عدم سرمایه‌گذاری در این بخش باعث کاهش تقاضا و افت قیمت این فلز گرانبها در بازارهای جهانی شده است.

امروز در سایر فلزات گرانبها هم نقره، پلاتینوم و پلادیم کاهش‌هایی به ترتیب ۴۰ سنت، ۱۴ دلار و ۵ دلار را تجربه کرد.

انتهای پیام

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.