نسیم شهر در خطر شیوع بیماری/ شهرداری جمع آوری زباله ها را از یاد برده است

حدود یک هفته ای می باشد که زباله ها در اکثر محله های نسیم شهر و چند محله دیگر جمع آوری نمی شود، و این امر سبب آلودگی شدید و نارضایتی شهروندان شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، در دنیای امروز رعایت مسائل بهداشتی برای بالا بردن درصد ضریب سلامتی از جمله موضوعاتی است که همه افراد سعی در انجام آن را دارند، چرا که باتوجه به نزدیکی فصل گرما و وجود بیماری های مختلف امکان شیوع بیماری های ویروسی نیز وجود دارد.

اگر چه تنها رعایت بهداشت فردی نمی تواند ضامن سلامتی فرد باشد و رعایت مسائل بهداشتی در اماکن عمومی نیز از جمله مسائلی است که باید به دغدغه آحاد جامعه تبدیل شود و همگان خود را نسبت به‌ شهر و جامعه مسئول بدانند، اما هر فرد ابتدا باید به بهداشت شخصی خود بپردازد و همچنین مسائل بهداشتی را در سطح شهر رعایت نمایند.

البته در موضوع مسائل بهداشتی و نظافت عمومی مسئولیت بر گردن مأموران شهرداری ها می باشد، و می بایست ما جمع آوری به موقع زباله ها و تمییز کردن جوی های آب از کثیف شدن و گسترش آلودگی در سطح شهر جلوگیری نمایند، اما شهروندان نیز بایستی از ریختن زباله روی زمین و در جوی آب خود داری نمایند.

متاسفانه مشاهده شده که در شهر نسیم شهر نزدیک به یک هفته است که جمع شدن زباله ها باعث پخش شدن آشغال ها از کیسه های زباله و آلودگی زیست محیطی در اطراف شده است، که با وجود وعده های فراوان شهردار و اعضای شورای شهر نسیم شهر باز هم پدیده تکراری تجمع زباله ها که گریبان گیر مردم این شهر بوده در خیابان ها تکرار شده است.

باتوجه به حضور حیواناتی نظیر سگ، گربه و موش در سطح شهرستان بهارستان، زباله ها نباید مدت زیادی در سطح شهر بمانند، چرا که نه تنها سبب جمع شدن این حیوانات می شوند بلکه کیسه های زباله نیز توسط حیوانات برای پیدا کردن غذا پاره می شود.

این موضوع علاوه بر انتشار بوی زباله در اطراف کوچه ها، باعث تجمع حیوانات و حشرات شده است و احتمال مریضی کودکانی که در کنار این زباله ها بازی می کنند، بالاست و اهالی منطقه از این موضوع بسیار ناراحت و آزده خاطر هستند.

درپایان ناگفته نماند که این اتفاق در حالی رخ داده که اعضای شورای شهر سخت مشغول رقابت انتخاباتی برای شورای پنجم هستند و گویی وظیفه خود را در شورای شهر فراموش کرده اند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.