کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری:

کشور نیازمند یک سامانه اطلاعاتی سراسری است/ با نیمی از نقدینگی دولت می توان مانع تعطیلی کارگاه ها و کشاورزی شد

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رئیسی گفت: یک سامان اطلاعاتی نیاز است که نظام بانکی، اوقاف، بازرگانی و هم دستگاه های نظارتی و ثبت سفارش ها بر آن نظارت کنند، و اقتصاد کشور را به شکلی واضح شفاف سازی کنند تا مردم نیز از همه چیز مطلع باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جمع مردم بهارستان ضمن درخواست عافیت برای ایثارگران، جانبازان و مردم همیشه در صحنه شهرستان بهارستان، گفت: هر آنچه که امروز در کشورمان داریم به برکت خون مطهر شهیدان است، و آنچه دشمن را از هر گونه تعرض به این کشور باز میدارد و ناتوان می کند، حضور جوانان پرشور و مردم متدین و مخلص در صحنه های مختلف ملی و بین المللی است.

وی در ادامه سیاسی بودن را به معنای شناخت مشکلات و حل آن ها مطابق با شرایط زمان دانست و اظهار داشت: امروز وظیفه ماست که بررسی کنیم، و مشکلات را بیابیم و برای حل آن ها تصمیم گیری و برنامه ریزی نماییم.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رئیسی با اشاره به این امر که امروز کشاورزان به دلیل مشکلات روستاها به اطراف شهرها مهاجرت می کنند، تصریح کرد: می توان این مشکل را حل کرد، و دولت توانایی این را دارد که مشکلات مسکن روستاییان را حل و هزاران خخانه روستایی بسازد، و تحویل روستاییان دهد.

وی همچنین بیمه و حمایت از زنان روستایی و عشایر از الزامات دانست، و تشریح کرد:  از دیگر عوامل کمک کننده به این قشر زحمت کش بیمه شدن و حمایت از آن ها می باشد، تا به این وسیله از نابودی بافت روستایی و کشاورزی هم جلوگیری شود.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ضمن بیان این امر که هر شخصی می بایست شغلی در شأن خود داشته باشد، تبیین کرد: اروز نه زمینه کسب و کار برای افراد تحصیل کرده وجود دارد و نه برای افراد دیگر، در حالی که با امکانات موجود در کشور می توان مشکل بیکاری را رفع کرد.

وی در رابطه با به کار گیری نیروهای جوان، بیان داشت: ما معتقدیم این وضعیت با همکاری جوانانمان قابل تغییر است، و با مدیریت خاک، آب، انرژی و بذر می شود برنامه ای داد که کشاورزی برای تولید کننده صرف داشته باشد، و امکانات بهداشتی و امثال آن برای روستاییان فراهم گردد تا روستاییان رغب به مهاجرت نکنند.

رئیسی در رابطه با رفع مشکلات حاشیه نشینان شهر های بزرگ، گفت: باید مشکلاتی نظیر تثیبت مالکیت خانه ها و املاک و کیفیت آب برای افرادی که در حاشیه شهرها هستند حل شود، چرا که در دولت کرامت باید با مردم نیز با کرامت برخورد گردد.

وی ضمن ابراز آگاهی از مشکلات شهرستان بهارستان، ادامه داد: در این منطقه مشکل فقر، بیکاری و تعطیلی کارگاه ها یکی پس از دیگری با توجه ب ظرفیت های موجود قابل حل و بازگشایی هستند، و اگر نیمی از نقدینگی دولت در صنعت و تولید صرف می شد کارگاه ها تعطیل نمی شد.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در پایان باتوجه به اینکه باید یک سامانه اطلاعاتی در سطح کشور تشکیل گردد، افزود: یک سامان اطلاعاتی نیاز است که نظام بانکی، اوقاف، بازرگانی و هم دستگاه های نظارتی و ثبت سفارش ها بر آن نظارت کنند، و اقتصاد کشور را به شکلی واضح شفاف سازی کنند تا مردم نیز از همه چیز مطلع باشند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.