پارک‌های بهارستان محلی مناسب برای مصرف مواد مخدر/ نگرانی والدین از میانگین سنی پایین استعمال دخانیات

پاک‌های شهرستان بهارستان به محلی مناسب برای مصرف مواد مخدر و همچنین استعمال دخانیات توسط نوجوانان تبدیل شده است، که نگرانی شهروندان را به دنبال داشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، برخورد با معتادان متجاهر، فرهنگ‌سازی کاهش استعمال دخانیات و همچنین مقابله با کاهش میانگین سنی استعمال دخانیات جزو الزامات هر جامعه‌ای به شمار می رود، چرا که چنین مشکلاتی سبب کند شدن سرعت پیشرفت و آبادانی شهرها می شود.

شهرستان‌های حاشیه استان تهران به دلیل دارا بودن برخی محرومیت‌ها و نبود زیرساخت‌ها گاهاً دچار چنین مشکلاتی می شوند، و سن استعمال دخانیات نظیر سیگار و قلیان به ۱۵ سال هم کشیده شده است، که امری بسیار ناراحت کننده و نگران کنند برای والدین می باشد، و متاسفانه شهرستان پرجمعیت بهارستان نیز از این قاعده مستثنی نیست.

اگر یک روز کامل در داخل یکی از دکه‌های فروش سیگار یا تنباکو یا سوپرمارکت‌های بهارستان بنشینید، خواهید دید که حتی دانش آموزان دوره راهنمایی نیز برای خرید سیگار و تنباکو به منظور مصرف شخصی مراجعه خواهند کرد، که این امر باعث شده است تا برخی از مغازه داران از فروش سیگار و تنباکو خودداری نمایند، چرا که به گفته خودشان دچار عذاب وجدان می شوند، اما آیا مسئولین نیز دراین باره عذاب وجدان دارند؟

از دیگر معضلاتی که اعتیاد و استعمال دخانیات در سطح شهرستان بهارستان ایجاد کرده است، مصرف مواد مخدر در پارک‌های کوچک و بزرگ سطح شهرستان به ویژه پارک‌های خلوت می باشد، که عموم مردم به وضوح با معتادانی که در پارک‌ها مصرف می کنند، رو به رو شده‌اند و از جمله پارک‌های مورد علاقه این افراد می توان به پارک انتهای کوچه ۱۴ معصوم شهرک سبزدشت و پارک کوچک شهید علوی در شهرگلستان اشاره کرد.

بنا به گفته شهروندان بهارستانی بارها در مقابل کودکانی در پار‌ک‌ها در حال بازی می باشند، مواد مخدری نظیر شیشه، دوا، حشیش و گل به ویژه توسط جوانان مصرف شده است، که امری تاسف انگیز و نیازمند فرهنگ‌سازی و رسیدگی هر چه سریع‌تر مسئولین شهرستانی می باشد

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.