معاون فنی و عمرانی فرمانداری بهارستان:

تعامل و همکاری بین شهرداری‌ها و نظام مهندسی در حد انتظار نمی باشد

معاون فنی و عمرانی فرمانداری بهارستان گفت: علی ‌رغم تلاش‎‌ها و برگزاری جلسات متعدد، هنوز هم تعامل مد نظر بین شهرداری‌ها و نظام مهندسی در حد انتظار ایجد نشده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، فاضل نجفی معاون فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان بهارستان در حاشیه جلسه مشترک هماهنگی نظام مهندسی با شهرداری‌ها، بیان داشت: هدف از برگزاری این جلسه در ارتباط با فعالیت‌های مرتبط با ساخت و ساز، نحوه ارجاع نقشه، کنترل و نظارت بر ساخت و سازها بود، که تصمیمات مهمی در طول آن گرفته شد.

وی در ادامه با بیان اینکه در این جلسه موضوع شهرداری نسیم شهر در دستور کار قرار داشت، تشریح کرد: بحث تعامل، هماهنگی و همکاری شهرداری و نظام مهندسی از موارد دیگری بود که توسط حاضرین در جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

نجفی با تاکید بر اینکه پیشرفت‌هایی در زمینه تعامل شهرداری‌ها و نظام مهندسی صورت گرفته است، اذعان داشت: به رغم وجود مشکلات و بررسی‌های انجام شده در دو سال گذشته هنوز تعامل مد نظر بین شهرداری و نظام مهندسی در حد انتظار نمی باشد، و باید این همکاری بیش از پیش گسترش یابد.

وی همچنین نظارت بر ساخت و سازها را بی‌عیب ندانست، و تبیین کرد: در حوزه نظارت و کنترل ساخت و سازها اشکالاتی وجود دارد که این امر موجب بروز تخلفات ساختمانی خواهد شد، و نیاز به بررسی و اخذ تصمیمات راه‌گشا دارد.

معاون فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان بهارستان در پایان باتوجه به اینکه پیشرفت شهرستان و خدمت‌دهی مناسب به شهروندان در گرو همکاری و تعامل بین ارگان‌ها و ادارات است، خاطرنشان کرد: با برگزاری جلسات مشترک بین مسئولین نظام مهندسی و بخش شهرسازی شهرداری‌ها و رفع ابهامات می توان تخلفات ساختمانی را در زمینه‌های ذکر شده به حداقل رساند، که خدمت بزرگی به شهروندان می باشد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.