امام جمعه شهرگلستان:

خرید و فروش رأی حرام است/ انتخابات یک روز، و تاثیر آن چهل سال می باشد

امام جمعه شهرگلستان گفت: هر رأی یک قطره خون شهید است، و نباید خون شهدا را با به یک شام و یا مقداری پول فروخت، چرا که انتخابات یک روزه تاثیری چهل ساله دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، حجت الاسلام والمسلمین مرتضی صفایی امام جمعه شهرگلستان در خطبه های نماز جمعه خود ضمن دعوت مردم به تقوای اللهی بیان داشت: نمایندگان مجلس و کاندیداهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به فکر خدمت به دین خدا باشند، و دین خدا را باری کنند تا خدا دنیایشان را خوب کند.

وی در ادامه ضمن اشاره به بی ادبی های عربستان نسبت به ایران، گفت: عربستان حرف هایی زد که آمریکا هم به آن واکنش نشان داد، و گفت ایران گرجستان و یا جاهای دیگر نیست، که به سادگی بتوان با آن طرف شد.

حجت الاسلام والمسلمین مرتضی صفایی با بیان اینکه تعداد رأی های ما تاثیر مستقیم بر روی تحریم ها و سایر مسائل دارد، تصریح کرد: انتخابات در طول یک روز انجام می شود، اما تاثیر آن تا چهل سال ماندگار است، و اگر حرکت اشتباهی صورت بگیر ممکن است تا چهل سال ضررش را پس بدهیم.

وی در رابطه با بحث جهادی عمل کردن در انتخابات و رأی ندادن به قومیت و فامیلی، اظهار داشت: خرید و فروش رأی حرام می باشد، چرا که هر رأی شما برابر یک قطره خون شهید است و کسانی که رأی خود را به پول و شام می فروشند، حواسشان به عاقبتشان باشد.

امام جمعه شهرگلستان با اشاره به سخنان منافقین که گفتند رأی ما سرنگونی نظام است، تبیین کرد: در انتخابات از دادن رأی های باطل و بی فایده خودداری کنید، و از نوشتن شعار منافقین و حتی نام ائمه در انتخابات پرهیز نمایید.

وی در ارتباط با سخنان عده ای درباره تاثر رأی افراد بر روی قطع شدن یارانه هایشان، گفت: برخی می گویند اگر به فلان فرد رأی ندهید، یارانه شما قطع می شود که حرفی غیرمنطقی هست و هیچکس نمی تواند یارانه شما را قطع کند.

مرتضی صفایی با اشاره به ملاقات رهبر و معلمان و سخنان رهبر معظم انقلاب راجب مسئله ۲۰:۳۰ تشریح کرد: کسانی که سند ۲۰:۳۰ را در جای دیگری مخفیانه امضا کردند و بعد پرده برداری کردند باید پاسخگو باشند، چرا که ما مطلقا مجاز به چنین امری نیستیم، و باید خدا را شکر نمایی که رهبر فرزانه انقلاب جلوی آن را گرفت.

وی در پایان باتوجه به عدم توجه مسئولان به این امر افزود: مجلس و مسئولان باید پاسخگوی سند ۲۰:۳۰ باشند که چرا سندی در کشور دیگر امضا و در ایران پرده برداری می شود.

انتهای پیام/ ع

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.