معاون اول رئیس جمهور:

امروز دغدغه مردم ایران دیگر هزینه های درمان نمی باشد/در پایان چهار سال دولت یازدهم دستاوردهای خوبی حاصل شده است

معاون اول رئیس جمهور گفت: دولت بر با تمرکز بر روی ضعف نظام سلامت کشور، و تلاش های خود سبب شد تا امروز دغدغه مردم ايران ديگر هزينه های درمان نباشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در مراسم افتتاح بیمارستان ۱۲۰ تخت خوابی امام حسین (ع) شهرستان بهارستان، ضمن تاکید بر لزوم توسعه مناطق اطراف استان تهران بیان داشت: مهمترین شأن و جایگاه دولت این است که برای توسعه کشور در قالب برنامه افق های بلند مدت برنامه ریزی نماید.

وی در ادامه با بیان این امر که کارهای دولت یازدهم بر روی برنامه ریزی کارشناسی شده بوده سات، تصریح کرد: در ابتدای دولت یازدهم برخی اولویت ها و مسائل تعیین کننده شناسایی شد، و در دستور کار دولت قرار گرفت که یکی از مهمترین کارها حل چالش هسته ای و تبدیل ایران هراسی به ایران دوستی و برقراری تعامل سازنده با دنیا بود.

اسحاق جهانگیری با تاکید بر اینکه امروز در پایان چهار سال دولت یازدهم دستاوردهای خوبی حاصل شده، گفت: درست است که نواقص و اشکالاتی نیز وجود دارد که باید با درایت برطرف شود،اما نباید دستاوردهای دولت را نادیده گرفت.

وی همچنین یکی دیگر از مسائل پیش روی کشور را ضعف نظام سلامت ارزیابی کرد و اظهار داشت: در سال های گذشته دغدغه مسائل مالی بیش از رنج بیماری، مردم را نگران ساخته بود و برخی از مردم بیش از اینکه دغدغه معالجه داشته باشند، نگران هزینه های درمانی خود بودند.

معاون اول رئیس جمهور ضمن اشاره به تلاش های دولت یازدهم در رفع ضعف نظام سلامت، ادامه داد: دولت بر این موضوع تمرکزی جدی کرد و به فضل الهی امروز دغدغه مردم ایران دیگر هزینه های درمان نمی باشد، بلکه دغدغه اصلی شان معالجه و درمان است که این کار بزرگ و درخشانی به شمار می رود.

وی در رابطه با تغییرات ایجاد شده در نظام سلامت کشور، تشریح کرد: هزینه های بستری که از جیب مردم پرداخت می شد، ۳۷ درصد بود که امروز به حدود ۸ درصد رسیده است و تخت های بیمارستانی به سرعت در حال افزایش است به گونه ای که تعداد تخت ها در سال ۹۱ به تعداد ۹۱ هزار تخت بود و امسال به ۱۱۵ هزار تخت رسیده است.

جهانگیری در پایان باتوجه به اینکه دولت بخش عمده ای از منابع خود را به بخش سلامت اختصاص داده است، افزود: باید برای نظام سلامت کاری کنیم که مردم در هیچ سنی دغدغه درمان و پرداخت هزینه های درمانی را نداشته باشند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.