امام جمعه بخش گلستان:

قلیان‌ها در بهارستان به زودی جمع می شوند/ مدیران دولت باید با شایسته سالاری انتخاب شوند

امام جمعه بخش گلستان گفت: با هماهنگی های صورت گرفته با مسئولین، قلیان‌ها در سطح شهرستان بهارستان به زودی جمع آوری خواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، حجت الاسلام والمسلمین مرتضی صفایی امام جمعه بخش گلستان در خطبه های نماز جمعه خود بانوان نمازگزار را به قرائت سوره نور توصیه کرد، و گفت: سعی کنید در زندگی و در کارها حیا داشته باشید، و زبان خود را در اختیار عقل و ایمان نگه دارید تا حیا درگفتار شما نیز آشکار باشد.

وی همچنین با تاکید بر اینکه عقل حیا و دین را به همراه دارد، اذعان داشت: زنانی که در خیابان ها با حجاب هایی نامناسب و بد حضور پیدا میی کنند از نعمت عقل محروم هستند، چرا که عقل برای انسان حیا را ایجاب می کند، که این امر در گفتار و رفتار نیز صدق می کند.

حجت الاسلام والمسلمین صفایی در ادامه نماز جمعه را قرارگاه بصیرت و ایمان دانست، و تصریح کرد: اولین نماز جمعه در سال ۱۳۵۸ به دستور امام خمینی (ره) و به امامت آیت الله طالقانی برپاشد، و امروز در حدود ۹۰۰ نقطه از کشور نماز جمعه برگزار می شود.

وی در رابطه با تلاش عده ای برای تضعیف نمازجمعه ها، اظهار داشت: دلیل اصلی این امر شهدای محراب هستند، و سعی دارند با شهادت این افراد مردم را از حضور در نماز جمعه بازدارند و سبب ترس آن ها شوند، چرا که منافقین به خوبی از بازتاب علمی، فرهنگی و مذهبی نمازجمعه آگاهی دارند.

امام جمعه بخش گلستان به اینکه ستادهای نماز جمعه رهنمودهای خود را از فرمایشات رهبر معظم انقلاب می گیرند، اشاره کرد و بیان داشت: در نمازهای جمعه در سراسر کشور سعی می شود تا به سیاست های روز کشور پرداخته شود و مردم را از امور کشور آگاه ساخت.

وی با بیان اینکه جلسه ای در رابطه با امر به معروف و نهی از منکر با مسئولین برگزار شده است، تبیین کرد: قرار بر این شد تا قلیان ها در سطح شهرستان بهارستان همانند برخی شهرستان های دیگر نیز جمع آوری شوند، و این مراکز تنها مجوز چای و غذا دادن را داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین صفایی در پایان باتوجه به مراسم تحنیف ریاست جمهوری کشور، خاطرنشان کرد: این مراسم در ۱۴ مرداد ماه برگزار خواهد شد، و با تضنیف رهبری و تحنیف ریاست جمهوری رای های داده شده توسط مردم تایید گردد، و می بایست به جوان سازی دولت و استفاده از جوانان توجه ویژه داشت.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.