دانش‌آموز بهارستانی در المپیاد جهانی شیمی مدال نقره کسب کرد/ جوانان بهارستان همچنان در مسیر افتخار آفرینی می باشند

دانش آموز بهارستانی با کسب مدال نقره در المپیاد جهانی شیمی به میزبانی کشور تایلند، موفق به ککسب مدال نقره و جایگاه سومی در رده بندی تیمی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، تیم المپیاد شیمی دانش‌آموزی جمهوری اسلامی ایران با حضور جوان بهارستانی در چهل و نهمین دوره المپیاد جهانی شیمی در کشور تایلند با کسب چهار مدال طلا و نقره موفق به کسب رتبه سوم جهان شد.
بنابر این گزارش رقابت‌های المپیاد جهانی شیمی از ۱۶ تیر ماه به میزبانی استان «ناخون پتوم» تایلند در مرکز «سالایا دانشگاه مهیدول» آغاز گرید و دانش‌آموزان در ۲ آزمون عملی آزمایشگاهی و آزمون تئوری برای شناخت نفرات برتر شرکت کردند.
در این رقابت‌ها امیرحسین بهنوش، پارسا پیروز و امیرعباس کاظمی‌نیا از ایران به مدال طلا رسیدند و سروش بانیانی دانش آموز بهارستانی که ساکن شهر گلستان می باشد مدال نقره را کسب کرد، و در مجموع تیم المپیاد کشورمان در میان ۲۹۷ دانش‌آموز از ۷۶ کشور جهان با کسب سه مدال طلا و یک مدال نقره سوم شد، که حضور یک جوان بهارستانی در جمع مدال آوران ایران و در عرصه بین المللی نشانه دیگری از استعدادهای فراوان جوانان بهارستانی در عرصه علمی، ورزشی و… می باشد.
جوانان و دانش‌آموزان شهرستان بهارستان پیش از این نیز بارها شایستگی خود را در عرصه‌های مختلف با وجود نبود زیرساخت‌های مناسب نشان داده بودند، و این افتخار آفرینی‌های پیاپی برای شهرستان بهارستان و کشور نیاز به توجه بیشتر و جلوگیری از سوخت استعدادها دارد.
 همچنین گفتنی است که تیم‌های المپیاد دانش‌آموزی تایوان و آمریکا رتبه‌های اول و دوم این دوره را کسب کردند، و آیین پایانی المپیاد جهانی شیمی دانش‌آموزی جمعه شب به وقت محلی در تایلند برگزار شد.
در پایان لازم ب ذکر است که دانش‌آموزان ایرانی در چهل و هشتمین المپیاد جهانی شیمی مسابقات جهانی ۲۰۱۶ گرجستان با کسب دو مدال طلا و دو مدال نقره موفق به کسب جایگاه ششم جهانی شده بودند، و در این دوره با صعود سه پله‌ای در جایگاه سوم جهان ایستادند.
انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.