امام جمعه شهر گلستان:

مسئولین باید خودبزرگ بینی و غرور را کنار بگذارند

حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی صفایی گفت: باید خودبزرگ بینی و غرور را کنار گذاشته، و حسین زمانمان را شناخته و یاری کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی صفایی امام جمعه شهر گلستان در رابطه با این امر که دنیاپرستی راه رسیدن به سعادت را برای انسان می بندد گفت: اگر تمام قدم هایمان برای آخرت باشد نه برای دنیا، به گونه ای که انگار دنیایی وجود ندارد، به سعادت و کمال خواهیم رسید.

وی ضمن اشاره به حدیث امام علی (ع) مبنی بر اینکه «خودبزرگ بینی نداشته باشید و بینش فساد نداشته باشید تا انسان های موفقی باشید.» بیان داشت: مسئولین باید بیشتر از مردم به این حدیث توجه داشته باشند، و خود بزرگ بینی و غرور را برای خدمت بهتر به مردمی که به آن ها اعتماد کرده اند کنار گذاشته و وظایف خود را برای رساندن انقلاب به کمال کامل تر به درستی انجام دهند.
حجت الاسلام والمسملین مرتضی صفایی با بیان این امر که حر بازگشت و راه سعادت یافت تصریح کرد: اکنون ما نیز در زمانی قرار گرفته ایم که اگر حسین زمانمان را یاری کنیم، راه سعادت و کمال را خواهیم یافت.

وی در ادامه با توجه به این سخن گذشتگان که تربت اباعبدالله (ع) شفا است اظهار داشت:  اگر کودکی به دنیا آمد مقداری از تربت امام حسین (ع) را به کامش بگذارید، .و از همان ابتدا کودکان خود را در را ه حسین و اسلام تربیت کنید، تا در مقابل حوادثی همچون تهاجم فرهنگی و غرب گرایی محکم و استوار باشند.
امام جمعه شهر گلستان با اشاره به رابطه دنیای امروز با امام حسین (ع) و اربعین متذکر شد: دنیای امروز در رابطه با اربعین، مجذوب شدن میلیون ها انسان به کربلا و قرار گرفتن ادیان، نژاد ها و زبان های مختلف در کنار هم متعجب است، و لازم به ذر است که راهپیمایی اربعین در سال جاری تمام جهان را تحت تاثیر بزرگی و شکوه خود قرار داد.

وی در پایان ضمن بیان این امر که امام حسین (ع) تنها به مسلمانان جهان تعلق ندارد افزود: شما شاهد حضور تمام ادیان و مذاهب از تمام دنیا در کربلا بودید، که نشانه درک استکبار ستیزی اباعبدالله (ع) و مظلومیت او در دفاع از حق توسط تمام انسان ها از هر قشر و نژادی می باشد.

انتهای پیام/ ع

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.