شهردار شهرگلستان:

۲ باب کتابخانه در هفته دولت در گلستان افتتاح می شود/ میزان مطالعه خانواده‌های گلستانی باید افزایش یابد

شهردار شهرگلستان گفت: در جهت توسعه و ارتقای سرانه‌های فرهنگی شهرگلستان، 2 باب کتابخانه در سطح شهر درحال احداث می باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، رحیم پرچگانی شهردار شهرگلستان با اشاره به اهمیت توسعه و ارتقای سرانه‌های فرهنگی شهر، اظهار داشت: در همین راستا و به جهت ایجاد محیطی آرام برای مطالعه شهروندان گلستانی، پروژه احداث دو باب کتابخانه در سطح شهر درحال اجرا می باشد.

وی در ادامه باتاکید بر لزوم توسعه سرانه‌های فضاهای کتابخانه‌ای در شهرگلستان، تصریح کرد: درحال حاضر میزان مطالعه در بین خانواده‌های گلستانی بسیار پایین می باشد و فرهنگ‌سازی‌ و فراهم کردن بسترهای لازم به جهت دسترسی بیشتر افراد به کتاب می تواند تا حدودی سرانه مطالعه را در جامعه افزایش دهد.

پرچگانی در رابطه با احداث دو باب کتابخانه در شهرگلستان، بیان داشت: این مراکز در راستای تحقق اهداف مورد نظر و در نقاط کم برخوردار سطح شهر درحال احداث می باشد که براساس تمهیدات اندیشیده شده در کم‌ترین زمان ممکن به بهره برداری خواهد رسید.

وی همچنین به جزئیات احداث این دو باب کتابخانه در سطح شهر اشاره کرد و گفت: این پروژه‌ها از اعتبارات داخلی شهرداری درحال احداث بوده که یکی از آن‌ها در شهرک قلعه‌میر با ۷۰۰ مترمربع مساحت با ۷۰ پیشرفت وضعیت مطلوبی جهت بهره برداری دارد و دیگری نیز که با نام شهدای آتش‌نشان در انتهای خیابان شهید چمران قرار دارد با مساحت ۵۰۰ مترمربع تکمیل شده است.

شهردار شهرگلستان درپایان باتوجه به اثرگذاری احداث کتابخانه‌های مذکور در افزایش میزان مطالعه، خاطرنشان کرد: امید است با واگذاری این دو باب کتابخانه به اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهارستان و تجهیز توسط اداره فوق، این مراکز در هفته دولت در اختیار شهروندان و جوانان جویای علم و دوستدار مطالعه شهرگلستان قرار بگیرد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.