فرمانده انتظامی غرب استان تهران:

۱۸ هزار اخطار پلمپ در غرب استان تهران صادر کرده‌ایم/ جرایم خشن و قتل ۳۸ درصد کاهش یافته است

فرمانده انتظامی غرب استان تهران گفت: بیش از 74 هزار صنف در حوزه اماکن مورد بازرسی و بازدید قرار گرفته است، 18 هزار اخطار پلمب در طول یک سال صادر شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، سردار خانچرلی فرمانده انتظامی غرب استان تهران در نشست خبری با اصحاب رسانه، با اشاره به برنامه‌های نیروی انتظامی، اظهار داشت: در طول این هفته بیش از ۹۰ برنامه برای غرب استان تهران پیش‌بینی ‌شده که اجرا خواهد شد.

وی به افزایش ۲ درصدی سرقت در غرب استان تهران نسبت به سال گذشته اشاره کرد و بیان داشت: میزان کشفیات سرقت نسبت به وقوع سرقت‌ها در غرب استان ۱۵ درصد بوده است و جرایم خشن و قتل خوشبختانه کاهش ۳۸ درصدی داشته است.

سردار خانچرلی در ادامه بابیان اینکه به شکل جدی با پدیده قاچاق مبارزه می شود، تبیین کرد: ۸۷۰ میلیارد تومان کالای قاچاق در طول یک سال گذشته در غرب استان تهران کشف شد که در عملیات‌های مبارزه با قاچاق کالا در این مدت ۱۳۳۵ نفر دستگیر و ۱۱۲۸ پرونده در این مورد تشکیل شده است.

وی همچنین باتاکید بر کشف بیش از ۱۹ تن انواع مواد مخدر در غرب استان، تشریح کرد: بیشترین کشفیات از نوع تریاک بوده و در این مدت ۱۱۰۲۹ نفر دستگیر و ۶۵ باند عمده تهیه و توزیع مواد مخدر نیز منهدم و کشفیات مواد مخدر نسبت به سال گدشته ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.

 

فرمانده انتظامی غرب استان تهران همچنین در رابطه با همکاری شهروندان با نیروی انتظامی، اذعان داشت: ۱ میلیون و ۱۹ هزار تماس با سامانه ۱۱۰ در یک سال گذشته که افزایش ۵۳ درصدی تماس را نسبت به مدت مشابه سال قبل داشتیم، و این امر نشانگر میزان رضایت‌مندی مردم از پل ارتباطی با پلیس می باشد که خوشبختانه توانستیم این سامانه را با ۲۰ خط و نیروی انسانی ارتقاء دهیم و خطوط اشغالی در این سامانه وجود نداشته باشد.

 

وی با اشاره به نظارت نیروی انتظامی بر اصناف مختلف، گفت: بیش از ۷۴ هزار صنف در حوزه اماکن مورد بازرسی و بازدید قرار گرفته است، ۱۸ هزار اخطار پلمب انجام دادیم که در طول یکسال ۹ درصد افزایش داشته است.

سردار خانچرلی درپایان باتوجه به اینکه بیش از ۴۴۸۰۰ احکام و اوراق قضایی را در غرب استان تهران ابلاغ شده است، که ۱۸ درصد افزایش را نسبت به سال گذشته داشته است، افزود: میزان نزاع در جامعه آمار بالایی دارد که انتظار است در این بخش رفتارهای اجتماعی در جامعه اصلاح شود، در برخی مواقع هزینه ناکارآمدی برخی از دستگاه‌ها متوجه پلیس است که انتظار داریم رسانه‌ها به این بخش توجه ویژه داشته باشند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.