معاون سیاسی انتظامی فرمانداری بهارستان:

کمیته ای برای مقابله با امر اعتیاد و شناسایی نقاط آلوده مواد مخدر تشکیل می گردد

سیدحبیب موسوی گفت: طرح جمع آوری معتادان متجاهر از سطح شهرستان در دو مرحله برنامه ریزی شده است، که تا پایان سال جاری به طور کامل انجام خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، سیدحبیب موسوی معاون سیاسی انتظامی فرمانداری بهارستان در جلسه ای که برای مبارزه با مواد مخد در سطح شهرستان برگزار گردید از اجرای طرح جمع آوری معتادین متجاهر، غربالگری و مدیریت و نظارت بر مراکز اقامتی شهرستان خبر داد و بیان داشت: کمیته ای برای مقابله با امر اعتیاد و شناسایی نقاط آلوده مواد مخدر تشکیل می گردد، تا بدین وسیله بیشتر از پیش به مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر بپردازیم.
وی ضمن اشاره به جمع آوری بیش از ۴۰ معتاد متجاهر ادامه داد: طرح جمع آوری معتادان متجاهر از سطح شهرستان در دو مرحله برنامه ریزی شده است، که تا پایان سال جاری به طور کامل انجام خواهد شد.
معاون سیاسی انتظامی فرمانداری بهارستان با بیان جزییات بیشتر طرح جمع آوری معتادین متجاهر تشریح کرد: در  اجرای این طرح ۹ مرحله که عبارتند از تشکیل کمیته مقابله شهرستان، شناسایی نقاط آلوده، زمان جمع آوری معتادین متجاهر، غربالگری، اجرای غربالگری، مرحله پذیرش و تدوین بانک اطلاعاتی، مرحله گند زدایی، مدت نگهداری و مرحله نگهداری و درمان پیش بینی شده است.
وی در پایان خواستار ساماندهی و بهبود شرایط مراکز MMT  شد و افزود: باید براساس جمعیت شهرستان و نیاز منطقه به مراکز NA و MMT ، شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان تعداد این مراکز و ظرفیت و امکانات آن ها را مورد ارزیابی قرار دهد تا برابر اهداف و برنامه های پیش بینی شده نسبت به ارائه خدمات توسط مراکز مزبور اقدام گردد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.