گفتگو متفاوت با اولین روحانی اسیر شده/ خواب اسارتم را دیده بودم

نماینده مردم شهرستان های بهارستان و رباط کریم گفت: ده سال اسیر بودم و در تمام این مدت من را با نام مستعار سهراب چنگیزی می شناختند به طوری که در زمان آزادی ام نیز رادیو نام من را سهراب چنگیزی خواند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، حجت الاسلام والمسلمین حسن نوروزی، رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی در رابطه با دوران خدمت خود در قصر شیرین، گفت: در فروردین ماه سال ۱۳۵۸ برای ده روز کار تبلیغاتی از قم به قصر شیرین اعزام شدم، اما با دیدن شرایط حاکم، پایگاه های جنبش و حزب توده در سطح شهر نسبت به ادامه کارم ترقیب شدم، و با درخواست حجت السلام والمسلمین نمازی رئیس دادگاه انقلاب اسلامی، مدت چهار ماه در قصر شیرین به خدمت و تبلیغات پرداختم.

وی ضمن اشاره به نصایح مسیح مهاجری و فرمایشات شهید بهشتی، بیان داشت: بعد از حضور چهار ماهه در قصر شیرین به تهران آمدم و از مسیح مهاجری رئیس دادگاه انقلاب تهران درخواست پایان مأموریت و بازگشت به قم برای ادامه تحصیل کردم، اما مهاجری با نقل مطلبی از زبان شهید بهشتی (در رابطه با نحوه پست گرفتن وی و سخن امام خمینی (ره) به او) سبب بازگشت من به قصر شیرین شد.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جایگزینی موحدی قمی به جای مسیح مهاجری، ادامه داد: به درخواست رئیس دادگاه انقلاب تهران، دادگاه انقلاب قصر شیرین را راه اندازی کردم و به عنوان رئیس این دادگاه تا ۴ مهر ماه همان سال به خدمت ادامه دادم.

وی با اشاره به عهده دار بودن مسئولیت کل خط قصر شیرین، تشریح کرد: در زمانی که شهر سقوط کرد من فرماندهی کل قوا را در دست داشتم، چرا که فرمانده سپاه ضربه مغزی، شهربانی متواری و فرماندار در کرمانشاه ساکن شده بود.

حجت الاسلام والمسلمین نوروزی در ارتباط با سقوط شهر قصر شیرین، گفت: روز آخر بر روی دیوار های مهدیه شهر در حال نگهبانی بودیم که از پشت سر ما یعنی گیلان غرب یک واحد زرهی، با پرچم جهموری اسلامی ایران وارد شهر شد و چون ما تفاوت تانک های روسی عراق را با تانک های آمریکایی خود نمی دانستیم و زمانی متوجه عراقی بودن نیرو های استقرار یافته در سطح شهر شدیم که قصر شیرین سقوط کرده بود.

وی ضمن اشاره به این مطلب که ده روز در سطح شهر مخفی شده بودند، تبیین کرد: پس از اشغال شهر توسط دشمن، آن ها اعلام نمودند که به دنبال من و دو نفر دیگر هستند، ما نیز در روز چهاردهم مهر ماه از پشت قرنطینه قصر شیرین قصد خارج شدن از منطقه را داشتیم که در نزدیکی خط مقدم شناسایی و به اسارت در آمدیم.

نماینده مردم شهرستان های رباط کریم و بهارستان با بیان این موضوع که ده سال در زندان ها و اردوگاه های عراقی در اسارت بوده اظهار داشت: از ۱۴ مهر ماه سال ۱۳۵۸ تا ۲۹ مرداد سال   ۱۳۶۹ در اسارت بودم، و در تمام این ده سال من را با نام مستعار سهراب چنگیزی می شناختند به طوری که در زمان آزادی ام نیز رادیو نام من را سهراب چنگیزی خواند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.