۸ وزیر به کمیسیون‌های تخصصی مجلس می‌روند

وزیران اطلاعات، راه و شهرسازی، نفت، ورزش و جوانان، کشاورزی، صنعت و معدن، میراث فرهنگی و تعاون این هفته برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان در کمیسیون‌های تخصصی مجلس حاضر می‌شوند.

به گزارش بهارستانه، کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی روزهای یکشنبه تا چهارشنبه نشست‌های مشترکی را با وزیران دولت برگزار می‌کنند. در این چارچوب کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه در نشست مشترکی بنزین تولیدی پتروشیمی‌ها و علل خاموشی‌های برق در تابستان را با  حضور مسوولان مربوطه بررسی می‌کند.

کمیسیون آموزش تحقیقات و فناوری مجلس فردا لایحه موافقتنامه جمهوری اسلامی و سازمان آموزشی علمی و فرهنگی ملل متحد یونسکو درباره تاسیس مرکز منطقه آموزشی و پژوهشی مدیریت خطرپذیری و تاب آوری زلزله برای غرب و مرکز آسیا در پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی مهندسی زلزله پژوهشگاه تهران را بررسی قرار می‌کند. همچنین بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی از دیگر برنامه‌های این کمیسیون است.

کمیسیون اجتماعی مجلس روز یکشنبه بررسی طرح نحوه انتصاب اشخاص در مشاغل حساس را مورد بررسی قرار می‌دهد و  روز سه شنبه رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران انقلاب اسلامی و رییس سازمان تامین اجتماعی برای توضیح برنامه‌ها و اولویت‌ها سازمان‌های متبوع خود در این کمیسیون حاضر می‌شوند.   «سید حمید سجادی» وزیر ورزش و جوانان روز چهارشنبه برای ضرورت بازنگری در قانون تسهیل ازدواج جوانان میهمان کمیسیون اجتماعی خواهد بود.

کمیسیون اقتصادی مجلس روز یکشنبه با دعوت از رییس کل بانک مرکزی سیاست‌های پولی و ارزی دولت سیزدهم و آخرین وضعیت طرح اصلاح قانون بانک مرکزی را بررسی می‌کند. همچنین این کمیسیون روز دوشنبه در نشستی با رییس سازمان برنامه و بودجه سیاست‌های اقتصادی بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور را بررسی می‌کند.

/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.