رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهارستان:

۱۳ واحد صنعتی و تولیدی در بهارستان مورد بازدید و پایش قرار گرفت

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهارستان گفت: در راستای بررسی وضعیت محیط زیستی واحدهای مستقر در سطح شهرستان بهارستان، ۱۳ واحد صنعتی و تولیدی مورد بازدید و پایش قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، شیدا اکار رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان با اشاره به لزوم پیشگیری از تخلفات زیست محیطی، عنوان داشت: وضعیت محیط زیستی واحدهای مستقر در حوزه استحفاظی این شهرستان در طول روز گذشته مورد بررسی کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست قرار گرفت.
وی در ادامه با تشریح جزئیات بررسی‌های صورت گرفته، تبیین کرد: در ادامه پایش‌های مستمر و شبانه روزی کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست بهارستان، روز گذشته ۱۳ واحد صنعتی و تولیدی مورد بازدید و پایش قرار گرفت و پنج واحد غیرمجاز شناسایی شد.
اکار در رابطه با صدور اخطاریه‌های لازم و مهلت‌دار به واحدهای شناسایی شده، اظهار داشت: واحدهای مذکور که در شهرک‌های قلعه‌میر و بهاریه مستقر می باشند، بدون استعلام و دریافت مجوز از اداره حفاظت محیط زیست در مکان فعلی مشغول فعالیت بوده که متاسفانه از این قبیل کارگاه‌ها و کارخانجات در مناطق مختلف شهرستان و به صورت پراکنده وجود دارند و گاهاً در طول گشت و پایش‌های زیست محیطی، توسط نیروهای این اداره شناسایی می شوند.
وی همچنین به بررسی مستمر از سیستم‌های تصفیه فاضلاب واحدهای صنعتی اشاره کرد و گفت: به منظور نظارت بر عملکرد زیست محیطی واحدهای مستقر در شهرستان و سیستم‌های تصفیه فاضلاب این واحدها، به صورت دوره‌ای و سرزده از خروجی فاضلاب واحدها و سیستم‌های تصفیه فاضلاب آن‌ها نمونه برداری می شود و در طول گشت روز گذشته ۴ مورد نمونه برداری انجام شد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان درپایان باتوجه به بررسی دقیق نمونه‌های مذکور، خاطرنشان کرد: نمونه‌های مربوط به خروجی سیستم تصفیه فاضلاب سه واحد آبکاری و خروجی فاضلاب تولیدی یک واحد تولید پوشاک به آزمایشگاه اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران ارسال شد تا پس از بررسی‌های لازم در صورت مغایرت نتایج با استانداردهای ملاک عمل، علاوه‌بر ابلاغ اخطاریه به واحدهای متخلف با متصدیان این واحدها برخورد قانونی انجام شود.
انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.