کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی:

۱۳ آبان روز ذلت دشمن و روز عزت ایران اسلامی بود

کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: این روز یادآور حوادث مهمی می باشد که در بیرون راندن استکبار و شکل‌گیری انقلاب نقش اساسی داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، حجت الاسلام والمسلمین علی پناهی کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی در رابطه با اهمیت ۱۳ آبان ماه، گفت: در ۱۳ آبان ۴۳ ماموران رژیم منحوس شاه حضرت امام خمینی (ره) را در قم دستگیر و با دستور اربابش آمریکا به ترکیه تبعید کردند.

وی در ادامه با اشاره به دیگر اتفاقات رخ داده در چنین روزی، تشریح کرد: در ۱۳ آبان ۵۷ دانش آموزان انقلابی و با بصیر تهران به دخالت های آمریکا در ایران اعتراض و راهپیمایی کردند ولی ماموران رژیم به آنان حمله و آنان را به خاک و خون کشیدند و همچنین در ۱۳ آبان ۵۸ دانشجویان پیرو خط امام،لانه جاسوسی آمریکا را در تهران تسخیر و جاسوسان آمریکایی را به گروگان گرفتند و به همین مناسبت نمایندگان مردم در خانه ملت این روز مهم را روز ملی مبارزه با استکبار نام گذاری کردند.

حجت الاسلام والمسلمین علی پناهی باتاکید بر همراهی روحانیون با مردم، اظهار داشت: طلاب، علماء و روحانیون انقلابی و بسیجی در طول تاریخ همواره در کنار مردم و اقشار مختلف جامعه به ویژه دانش آموزان و دانشجویان در برابر قدرت‌های بزرگ و ستمگر ایستاده و مقاومت را سر لوحه اقدامات خود قرار داده‌اند.

وی همچنین با بیان اینکه خداوند متعال انسان را با فطرتی ظلم ستیز و استکبار ستیر آفریده است، تبیین کرد: بدون تردید طبع انسان عدالت خواه و مخالف تجاوز به حقوق دیگران است و ارسال پیامبران نیز از طرف خداوند برای همین منظور و هدایت کلی بشر بوده است.

کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی به اینکه اراده دیگر خداوند متعال بر آن است که انسان‌های ضعیف و مظلوم در برابر ظلم حفظ شده و مظلوم به پا خواسته و بر طاغوت و استکبار قیام کند، اشاره کرد و بیان داشت: خواست خداوند می باشد که حاکمیت که امانت الهی است به دست صالحان و مومنان واقعی اداره شود.

وی درپایان باتوجه به اینکه امروز به برکت اندیشه‌ها و ائدولوژی امام راحل (ره) و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی و به برکت خون شهدای این انقلاب روحیه استکبار ستیزی از مرزهای ایران فراتر رفته است، خاطرنشان کرد: این اراده همه ملت‌های عدالت‌خواه و حق طلب و آزاده را فراگرفته است و از جمله پیام‌ها و درس‌های ۱۳ آبان ولایتمداری، مبارزه با استکبار، اتحاد همه اقشار و مقابله با نفوذ سیاسی امریکا و مبارزه با فساد، فقر و ایجاد روحیه مقاومت می باشد که امروز در جهان فراگیر شده است.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.