۱میلیون تن کالا ظرف یک روز وارد کشور شد

به گزارش بهارستانه، منبع: انتهای پیام/*معاون فنی گمرک از ترخیص بیش از یک‌میلیون تن انواع کالا از گمرکات در راستای مصوبات ستاد هماهنگی اقتصادی دولت خبر داد.

به گزارش بهارستانه،مهرداد جمال ارونقی  در گفتگو با خبرنگاری با اشاره به آخرین وضعیت ترخیص کالاهای اساسی از گمرکات کشور گفت: از روز ۱۹ آبان ماه که دستورالعمل مصوبه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت برای ترخیص کالاهای رسوبی ابلاغ شد تا روز ۲۰ آبان با همکاری شبانه‌روزی گمرکات طی یک روز حدود ۱.۱میلیون تن انواع کالا از گمرکات سراسر کشور ترخیص شد.

معاون فنی گمرک گفت: این کالاها شامل مواد اولیه تولید، کالاهای اساسی و نهاده‌های دامی، تجهیزات صنعتی،‌ کالاهای واسطه‌ای، اقلام مربوط به پروژه‌های راهبردی و تولیدی می‌باشند.

به‌گفته این مقام مسئول، طی ماههای ابتدایی سال و ابتدای آبان ماه تنها ۱۵ میلیون تن کالا  از گمرکات کشور ترخیص شده بود که بر این اساس به‌صورت میانگین هر ماه ۲میلیون تن کالا وارد کشور می‌شد اما با عملیاتی شدن مصوبه دولت ظرف یک روز حدود ۱میلیون تن کالا ترخیص شده است و این موضوع یک رکورد محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: ترخیص اقلام ضروری مردم به‌صورت شبانه‌روزی در گمرکات کشور در جریان است و امیدوار هستیم با نظارت سایر مراجع این افزایش عرضه و ترخیص گسترده کالا منجر به کاهش فوری قیمت کالاها در بازار شود.

مشکل برنجهای رسوبی حل شد

ارونقی گفت: مشکل مربوط به برنجهای رسوبی در گمرکات نیز حل شده است و با صدور مجوزهای معتبر از سوی سازمان استاندارد محموله‌های رسوبی برنج نیز در حال ترخیص از گمرکات می‌باشد.

معاون گمرک گفت: حدود ۲۰هزار تن برنج که با ارز ۴۲۰۰تومانی وارد شده و در گمرکات رسوب کرده بود در حال ترخیص می‌باشد و در اختیار شرکت بازرگانی دولتی قرار خواهد گرفت.

منبع:

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.