رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهارستان:

یک واحد آلاینده در شهرک امام حسین (ع) شناسایی و پلمپ شد

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهارستان گفت: یک واحد زغالگیری آلاینده پس از بازرسی‌های کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست در شهرستان بهارستان شناسایی گردید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، شیدا اکار رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان با اشاره به برخورد قاطع و قانونی با واحدهای آلاینده سطح شهرستان، اظهار داشت: یک واحد زغالگیری غیرمجاز و آلاینده در شهرک امام حسین (ع) بخش گلستان توسط مأموران اداره حفاظت محیط زیست بهارستان شناسایی گردید.

وی در ادامه باتاکید بر پیگیری سریع شکایات شهروندان توسط اداره حفاظت محیط زیست بهارستان، تبیین کرد: به دنبال شکایت تلفنی تعدادی از شهروندان در رابطه با فعالیت یک واحد زغالگیری در شهرک امام حسین (ع) و آلودگی هوای ناشی از فعالیت این واحد در منطقه، کارشناسان این اداره جهت بررسی‌های بیشتر به محل مورد نظر اعزام شدند.

اکار با بیان اینکه آلاینده بودن این واحد زغالگیری پس از بازرسی کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان تایید شد، عنوان داشت: با بررسی‌های صورت گرفته و حضور شاکیان در محل، آلایندگی واحد مذکور و تهدید سلامت عمومی باتوجه به قرارگیری در جوار منطقه مسکونی محرز و طی صورت جلسه‌ای، از ادامه فعالیت واحد آلاینده مذکور جلوگیری به عمل آمد.

وی همچنین در رابطه با نحوه برخورد با متصدی این واحد آلاینده، تشریح کرد: باتوجه به تخلف صورت گرفته و در راستای تخریب کوره‌های ایجاد شده در داخل زمین و برخورد قاطع با متصدی واحد زغالگیری متخلف، موضوع از طریق مراجع قضایی تا حاصل شد نتیجه درست، پیگیری خواهد شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان درپایان باتوجه به اهمیت همکاری شهروندان با این اداره، افزود: شهروندان بهارستانی می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف زیست محیطی، مورد را به کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جهت انجام بررسی‌های بیشتر اطلاع دهند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.