یک مقام بلندپایه دولت مستعفی یمن و ائتلاف سعودی کشته شد

منابع خبری از کشته شدن یک مقام اطلاعاتی بلندپایه وابسته به دولت مستعفی یمن خبر دادند که با ائتلاف سعودی-اماراتی علیه کشورش همکاری می‌کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، «محمد صالح طماح» رئیس کمیته اطلاعات و تحقیقات نظامی یمن وابسته به دولت مستعفی مستقر در «ریاض»، که پنجشنبه گذشته در حمله پهپادی نیروهای یمنی مجروح شده بود، کشته شد.

شبکه خبری «اسکای نیوز» امارات، صبح امروز یکشنبه اذعان کرد که محمد طماح که در حمله پهپادی یمنی‌ها به پایگاهی نظامی در جنوب یمن حمله کرده بودند، مجروح شده بود، جان باخته است.

«محمد صالح طماح» در حمله پهپادی پنجشنبه پیش ارتش یمن به نیروهای وابسته به «عبد ربه منصور هادی» رئیس‌جمهور مستعفی یمن و نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی در پایگاه نظامی «العند» در استان «لحج» در جنوب یمن زخمی شده بود.

ارتش یمن روز پنجشنبه با پهپاد به رژه نظامی نیروهای وابسته به دولت مستعفی یمن در پایگاه هوایی «العند» حمله کرد که به کشته شدن چندین فرمانده منجر شد. طماح در این عملیات زخمی شده و برای مداوا به بیمارستانی در عربستان منتقل شد.

ائتلافی به رهبری عربستان سعودی از فروردین‌ماه سال ۱۳۹۴ کشور فقیر یمن را برای بازگرداندن قدرت به «عبد ربه منصور هادی»، رئیس‌جمهور مستعفی یمن هدف حملات سنگین هوایی، زمینی و دریایی قرار داده است.

این حملات به نابودی زیرساخت‌های یمن و گسترش فقر، بیکاری و گسترش بیماری‌های واگیردار در این کشور فقیر عربی منجر شده است. مسئولان نزدیک به جنبش انصارالله می‌گویند از زمان آغاز این حملات بیش از ۳۶ هزار غیرنظامی یمنی شهید و زخمی شده‎اند. روزنامه واشنگتن‌پست شمار افراد کشته‌شده در این جنگ را نزدیک به ۵۰ هزار نفر اعلام کرده است.

کارشناسان سازمان ملل، یمن را صحنه بزرگترین بحران بشری در جهان توصیف می‌کنند. ۲۲ میلیون نفر که ۷۵ درصد جمعیت یمن را تشکیل می‌دهند نیازمند نوعی کمک‌رسانی و حمایت بشردوستانه هستند. از این میان، ۸.۴ میلیون نفر نمی‌دانند وعده غذایی بعدی‌شان از کجا تأمین خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.