یک تکیه عزاداری در بهارستان طعمه حریق شد

یک تکیه عزاداری در بخش گلستان شهرستان بهارستان طعمه حریق شد و به طور کامل در آتش سوخت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، صبح روز گذشته یک تکیه متعلق به هیئت جوانان در شهرستان بهارستان به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی طعمه حریق شد و متاسفانه به طور کامل در آتش سوخت و تنها داربست‌های آن باقی ماند.

بنابر این گزارش، تکیه مذکور که در خیابان ۳۰ متری ولی عصر (عج) کوچه گلستان ۱۱ واقع شده بود، در ساعت ۷:۳۰ صبح دچار حریق شد که علی‌رغم حضور به موقع آتش‌نشانان بهارستانی پس از اطلاع‌رسانی، حریق تمام این تکیه را سوزاند.

این حادثه هیچگونه صدمه جانی نداشته و هنوز از نحوه آتش سوزی و خسارت مالی این اتفاق خبری در دست نمی باشد اما مطمئناً عدم رعایت یکی از نکات ایمنی که پیش از آغاز ماه محرم به صورت متعدد توسط ادارات و ارگان‌های مختلف مورد تاکید قرار گرفت سبب بروز این حادثه شده است.

بدون تردید این حادثه می بایست زنگ خطر و عبرتی برای دیگر تکیه‌های عزاداری و هیئت‌ها باشد تا رعایت نکات ایمنی را جدی‌تر بگیرند و از سهل انگاری در این خصوص پرهیز نمایند چراکه گرچه این حادثه خسارات جانی درپی نداشت اما خسارات مالی ایجاد شده نیز در برگزاری ادامه مراسم‌های عزاداری در این تکیه جلوگیری کرده است.

درپایان لازم به ذکر است که در سال‌های گذشته نیز شاهد چنین حوادثی در شهرستان بهارستان بوده‌ایم که پس از بروز حادثه شهروندان بهارستانی به صورت خود جوش کمک‌های نقدی و غیرنقدی را به هیئت آسیب دیده اهدا کرده‌اند و در کوتاه‌ترین زمان ممکن تکیه عزای امام حسین (ع) را مجدداً برپا نموده‌اند که این موضوع یکی از دلایل شهرت شهرستان بهارستان به شهرستان عاشوراییان می باشد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.