یاوری:‌ بازیکنان کی‌روش کارآمدتر از مهره‌های لیپی هستند/ بی‌حاشیه باشیم قهرمان می‌شویم

کارشناس فوتبال گفت: لیپی اگرچه با ایتالیا قهرمان جهان شده اما در دیدار با ایران بازیکنان کی‌روش با کیفیت‌تر از چینی‌ها هستند.

به گزارش بهارستانه به نقل از فارس، محمود یاوری در مورد دیدار روز پنج‌شنبه چین و ایران در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا گفت: فوتبال ایران نه تنها از چین که از بسیاری دیگر از تیم‌های حاضر در جام ملت‌ها بالاتر است و همه انتظار داریم که تیم ملی بتواند چین را شکست دهد. کار فنی کی‌روش حرف ندارد و ا و مربی بزرگی است اما تیم ملی باید از حاشیه‌ها دور بماند وگرنه این حاشیه‌ها به تیم لطمه می‌زند.

وی افزود: اگر در بازی با چین مثل چهار بازی گذشته عمل کنیم قطعاً مقابل چین پیروز خواهیم شد. همانطور که کی‌روش گفته بود هر بازی در جام ملت‌ها شرایط ویژه و متفاوتی داشت و کلاس خاص خود را داشت.

کارشناس فوتبال با شاره به اینکه تیم ملی شانس قهرمانی در جام ملت‌ها را دارد، عنوان کرد: ما یک هدف عالی و یک هدف متعالی داریم. سقف آرزوهای ایران شکست دادن چین نیست تیم ملی می‌خواهد به قله برسد و قهرمان آسیا شود و در این مسیر برخی تیم‌ها سخت و برخی دیگر آسان هستند. این کارلوس کی‌روش است که مسیر رسیدن به این موفقیت را برای ما تعیین می‌کند. اگر تیم ملی بی‌حاشیه بماند می‌تواند قهرمان شود. به شرط آنکه فقط روی مسابقات  مسائل فنی تمرکز کنیم  و توجهی به حاشیه‌ها نداشته باشیم. من معتقدم فوتبال ایران فراتر از آسیا است.

مربی اسبق تیم ملی در مورد تقابل کارلوس کی روش و مارچلو لیپی در دیدار ایران و چین گفت: هر دو مربی بزرگ و کارنامه‌دار هستند و هر دو نیز مورد احترام مربی مثل فرگوسن بودند. لیپی ایتالیا را قهرمان جهان کرده و در باشگاه‌های بزرگ و خوبی هم مربیگری کرده است. موفقیت‌های بسیاری داشته و مدتی است که با تیم ملی چین کار می‌کند. اما در این تقابل کارلوس کی‌روش شانس بیشتری برای پیروزی دارد زیرا مهره‌ها و بازیکنانی که تیم ملی ایران دارد بسیار بهتر و با کیفیت‌تر از بازیکنان چینی هستند و بازیکنان چین شاید نتوانند به طور کامل خواسته‌های لیپی را در زمین اجرا کنند و کی‌روش در مقابل او ابزار کار بهتری در اختیار دارد.

یاوری با اشاره به پنج دقیقه ابتدایی ایران و عمان عنوان کرد: اگر در بازی با چین مثل پنج دقیقه اول مسابقه با عمان نباشیم و از همان ثانیه ابتدا با تمرکز بازی کنیم قطعاً پیروز خواهیم شد و باید بدانیم چینی‌ها از این فرصت‌ها به خوبی استفاده می‌کنند. بنابراین باید هوشیارانه و با تمرکز بازی کنیم تا به بازی بعد که به احتمال فراوان ژاپن است برسیم. البته برای تیمی که می‌خواهد قهرمان شود فرقی نمی‌کند که با چه تیمی روبه‌رو خواهد شد و باید تمام حریفان را شکست دهد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.