سرپرست شهرداری شهرگلستان:

گلستان در پاییز هم سبز خواهد ماند/ ضدعونی سطل‌های زباله شهری به صورت هفتگی انجام می گیرد

سرپرست شهرداری شهرگلستان گفت: در راستای رسیدگی به محیط زیست و فضای سبز شهری طرح گل‌کاری سطح شهر و ضدعفونی سطل‌های زباله شهری در دستور کار شهرداری قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، علیرضا عرب سرپرست شهرداری شهرگلستان در رابطه با توجه شهرداری به زیبایی و منظر شهر همزمان با پیشبرد پروژه‌های عمرانی، گفت: به منظور جلوگیری از رشد میکروب‌ها و به همت حوزه خدمات شهری شهرداری، باکس‌های زباله و کانال‌های آبرو به صورت مداوم شستشو و پاکسازی می شود و به دلیل به جمع‌آوری گل‌های فصلی تابستان و تغییر شرایط آب و هوایی مطابق طرح‌های گل کاری، گل فصلی پاییز در سطح شهر در حال کاشت است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه چهره شهر و فضای سبز از اهمیت بالایی برخوردار است، اظهار داشت: در راستای طرح گل‌کاری فصل پاییز در حدود ۱۵ هزار بوته گل در سطح شهرگلستان کاشته شد.

علیرضا عرب باتاکید بر اینکه چهره شهرگلستان در فصل سرما نیز سبز و پرطراوت خواهد ماند، تشریح کرد: در راستای این طرح در تمامی بوستان‌ها، میادین، بلوارها و دیگر فضاهای سبز موجود در شهر گل‌های پاییزی کاشته می شود، و همچنین به منظور جلوگیری از هرگونه آلودگی و اشاعه بیماری و حفظ بهداشت محیط زیست مرتبط با شهروندان، نسبت به نظافت و شستشوی مستمر و هفتگی و گندزدایی و ضدعفونی کردن سطل های زباله مکانیزه اقدام کرده‌ایم.

وی  همچنین با بیان اینکه در این طرح سعی بر کاشت انواع گل‌ها و گیاهان پاییزی شده است، بیان داشت: تلاش شده گونه‌های انتخاب شده دارای تنوع باشند و در این راستا از گل‌های بنفشه، کلم تزیینی، کاهو تزیینی ، مینای چمنی و داوودی استفاده می شود.

سرپرست شهرداری گلستان درپایان باتوجه به اینکه بازه زمانی کاشت این گل‌ها از انتهای شهریورماه تا اوایل آبان‌ماه است، افزود: طبق هماهنگی انجام شده با سازمان پسماند تمامی برگ‌های زرد و شاخه‌های هرس شده در محل جمع آوری می شوند تا به عنوان کود غنی و خاک ترکیبی در سایر فصول مورد استفاده قرار گیرند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.