گشت مشترک بازرسی از فروشگاه‌های بهارستان برگزار گردید

گشت مشترک بازرسی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای سطح شهرستان بهارستان توسط ادارات بهارستانی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، گشت مشترک بازرسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان و دیگر ارگان‌های مسئول در دو روز متوالی برگزار گردید که در طول این دو روز از ۱۵ فروشگاه زنجیره‌ای واقع در سطح شهرستان بازرسی صورت گرفت.

گفتنی است که این گشت مشترک با هدف نظارت بر وضعیت بهداشتی فروشگاه‌های زنجیره‌ای سطح شهرستان بهارستان با حضور بازرسان اداره دامپزشکی، اداره صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف، جهاد کشاورزی و بخشداری بخش بوستان برگزار شد.

بنابر این گزارش در طول این گشت مشترک، مقدار ۲۵ کیلوگرم انواع مواد غذایی فاسد معدوم و برای واحدهای صنفی متخلف به جهت سیر مراحل قانونی و برخورد با متخلفین این صنف، پرونده قضایی تشکیل گردید.

عمده تخلفات این فروشگاه‌ها مربوط به مخدوش کردن تاریخ مصرف مواد غذایی می باشد که همشهریان عزیز در هنگام مواجه با این امر می توانند با شماره ۱۹۰ وزارت بهداشت تماس حاصل کرده و مراتب را اعلام نمایند تا بازرسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان در اسرع وقت به موضوع رسیدگی کنند.

مطمئناً مخدوش کردن تاریخ مصرف مواد غذایی در فروشگاه‌ها که به تازگی در برخی سوپرمارکت‌های سطح شهرستان نیز مشاهده شده است می تواند سبب به خطر افتادن سلامت شهروندان بهارستانی شود و به راحتی مسمویت حاصل از مصرف مواد غذایی فاسد را در این شهرستان افزایش می دهد که همین امر دلیلی بر نگرانی مردم از فعالیت افراد متخلف می باشد.

درپایان لازم به ذکر است که برخورد با چنین تخلفاتی نباید تنها به هشدار، پلمپ‌های چند روزه و جرایم نقدی کم ختم شود چراکه همین برخوردهای کوچک سبب می شود تا متخلفان هراسی از برخورد ادارات مربوطه نداشته باشند و در نتیجه آمار تخلفات نه تنها کاهش نمی یابد بلکه در مواردی افزایش نیز پیدا می کند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.