گزارش نهایی کمپین «کنترل فشار خون» مهر اعلام می‌شود

معاون وزیر بهداشت گفت: در هفته نخست مهر، مصادف با روز جهانی قلب، گزارش نهایی کمپین « بسیج ملی کنترل فشار خون» را ارائه خواهیم کرد.

به گزارش بهارستانه به نقل از فارس، علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت در پاسخ به این پرسش که با توجه به اتمام طرح بسیج ملی کنترل فشار خون آیا وزارت بهداشت کمپین‌های دیگری برگزار خواهد کرد گفت: اطلاع‌رسانی اجرای این کمپین از اردیبهشت ماه آغاز شد و همکاران ما در سراسر کشور در این زمینه فعالیت کردند.

وی گفت: برگزاری کمپین شرایط خاص خود را دارد و کار اضافه‌ای بر دوش همکاران ما است. درست است که امور اجرایی بسیج ملی به اتمام رسیده اما تا مهرماه درگیر این برنامه هستیم و در هفته نخست مهرماه، مصادف با روز جهانی قلب، گزارش نهایی را ارایه خواهیم کرد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر دو ارزیابی داخلی از سوی بسیج ملی و یک ارزیابی خارجی توسط سازمان جهانی بهداشت در حال انجام است که نتایج نهایی را هفته نخست مهرماه ارایه می‌کنیم. ضمن اینکه بررسی‌ها نشان داد حدود ۱۰ میلیون نفر در معرض بیماری فشار خون قرار دارند.

وی با بیان اینکه ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر بیمار مبتلا به فشار خون را شناسایی کرده‌ایم گفت: برنامه تحت پوشش قرار دادن این افراد بر عهده پرسنل بهداشت است، بنابراین اینکه به سرعت بتوانیم کمپین دیگری را راه اندازی کنیم، امکان پذیر نیست اما برای برگزاری کمپین‌های جدید برنامه‌ریزی صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.