گروگان‌گیر پلاستیکی آمادگی نیروی انتظامی بهارستان را به رخ کشید/ پلیس با برهم‌زنندگان جو روانی جامعه مماشات نخواهد کرد

گروگان‌گیری شهرگلستان چند نکته مهم و اساسی را به نمایش گذاشت که مرور و بررسی آن‌ها بسیار حائز اهمیت می باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، وقتی صحبت از گروگان‌گیری به میان می آید، ذهن همه به سمت فیلم‌های جنایی و مقابله پلیس و نیروهای امنیتی با جنایتکاران می رود اما عصر شنبه، مردی که بیش از حد مواد مخدر توهم‌زا مصرف کرده بود، با یک زیرپوش قرمز درحالی که چاقویی در دست داشت و از سر نئشگی رجز می خواند و واژه گروگان‌گیری را به سخره گرفت؛ آنقدر چهره این ماجرا مضحک بود که می شود گفت یک گروگان‌گیر پلاستیکی درحال اجرای یک نمایش بدون سناریو در عالم بازی‌های کودکی بود.

گفتنی است که با این حال، اهالی محل و ساکنان ساختمان به شدت نگران شده بودند و یک پسربچه و بقال محل نیز به دنبال این اتفاق آسیب دیدند.

در ادامه حضور مقتدرانه پلیس در صحنه و برخورد با عامل ایجاد رعب و وحشت در دل اهالی محل و ساکنان ساختمان محل سکونت این فرد معتاد، نشان داد که اوضاع کاملاً تحت کنترل است و وضعیت طوری نمی باشد که هر کسی از سر خماری و نئشگی بتواند صدایش را بلند کند و در دل مردم وحشت ایجا کند.

ورود به موقع پلیس به موضوع، حضور نیروهای امنیتی در پس زمینه ماجرا و جمع شدن موضوع در زمانی بسیار کوتاه نشان داد که از نظر امنیتی، شرایط منطقه در دست کنترل می باشد.

احتمالاً در کمترین زمان ممکن، این رویداد انعکاس فرامرزی خواهد یافت و بدون شک باید منتظر جوسازی برخی رسانه‌های معاند باشیم اما نکته‌های مهمی در این پدیده دیده می شود که قطعا نباید از کنار آن‌ها به سادگی گذر کرد.

نخست سرعت عمل پلیس، نیروهای انتظامی و امنیتی برای ورود به صحنه و پشتیبانی دقیق شورای تامین نشان داد که خوشبختانه فضای شهرگلستان در امنیت کامل قرار دارد و همه چیز برای زندگی آرام مردم تحت کنترل خادمان مردم است

دوم اینکه بدون تردید این رویداد یک عامل اصلی دارد و آن هم مواد مخدر است و همانطور که همه دیدند یک معتاد بعد از مصرف بیش از حد مواد توهم‌زا توانست برای دقایقی اهالی محله را نگران کند و به یک کودک آسیب برساند که اگر حضور قدرتمندانه پلیس نبود، شاید این معتاد بی‌تعادل می توانست به دیگران نیز اسیب برساند.

خلاصه این که در موضوع برخورد قانونی و حضور با اقتدار پلیس خوشبختانه شرایط کاملا خوب است و این انر نشان وجود پلیس مقتدر، اشراف اطلاعاتی و امنیتی بالا و همچنین پای کار بودن دستگاه قضایی و فرمانداری می باشد.

اما مسئله اصلی این است که برخورد با تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان مواد مخدر نیاز به همتی بیش از پیش دارد و نباید برخورد با پدیده شوم تولید و توزیع مواد مخدر را ساده گرفت؛ حتی توزیع کننده‌ای که به اندازه یک گرم مواد مخدر می فروشد و به خرده فروشی مشغول است نیز نباید به سادگی از یاد برود.

بدون تردید، حذف همه ارکان چرخه شوم تولید، توزیع و مصرف مواد مخدر یک امر مطلوب و آرمانی است اما در هیچ شرایطی نباید هیچکدام از اجرای این چرخه مورد کم توجهی قرار بگیرد و اگر هرکدام از این مراحل فراموش شود، باز هم باید منتظر رجزخوانی گروگان‌گیرهای پلاستیکی بیشتر در گوشه و کنار شهر باشیم.

عملکرد خوب پلیس بهارستان در کشف مواد مخدر و برخورد با عوامل این حوزه طی شش ماه نخست سال جاری نشان می دهد که عزم عمومی برای مبارزه در این زمینه وجود دارد، اما همه ما شهروندان نیز می بایست به عنوان بازوی پلیس وارد عمل شویم و هرکدام نقش خودمان را ایفا کنیم، که نخستین گام در این مسیر، خودداری از دامن زدن به حاشیه‌های جدید پیرامون رویدادهایی شبیه به گروگان‌گیر پلاستیکی است و باید مراقب باشیم که با دست خودمان برای دیگران سوژه خبری و تخریبی درست نکنیم

درپایان لازم به ذکر است که در کنار برخورد با عوامل تولید، توزیع و مصرف مواد مخدر، پلیس به هیچ وجه با برهم‌زنندگان نظم و آرامش روانی جامعه مماشات نخواهد کرد و آن‌هایی که با انعکاس اخبار نادرست، تشویش ذهن شهروندان و تولید خوراک برای رسانه‌های بیگانه با هر عنوان از شهروند خبرنگار گرفته تا فعال اجتماعی و رسانه‌ای، به مخدوش شدن امنیت روانی کمک می کنند، در تیررس پلیس و نیروهای امنیتی قرار دارند و باید مراقب رفتارشان باشند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.