گرانفروشی سوپرمارکت‌ها، نمک روی زخم شهروندان بهارستانی شد

افزایش قیمت‌های خودسرانه و بدون منطق مواد غذایی توسط واحدهای صنفی مواد غذایی و سوپرمارکت‌ها، صدای اعتراض شهروندان بهارستانی را بلند کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، همزمان با نوسانات بازار ارز و سکه، قیمت اکثر اقلام موجود در بازار به ویژه مواد غذایی با افزایش‌هایی روبه‌رو شد و حتی در برخی مناطق محروم نظیر شهرستان بهارستان بعضی از مواد غذایی کمیاب شدند که همین امر نگرانی‌های  شهروندان را تشدید کرد.

گفتنی است که در هفته‌های اخیر برخی از شرکت‌های مواد غذایی با هماهنکی یکدیگر برخی مواد غذایی نظیر نوشابه، دوغ، شیر، روغن و آب معدنی را به مدت چند روز در بازار عرضه نکردند تا به نوعی در دل مشتریان خود ترس کمبود این کالاها را ایجاد نمایند و پس از مدتی که این مواد غذایی به بازار شهرستان بهارستان عرضه شد، قیمت آن‌ها باتوجه به اینکه قشر غالب مردم بهارستان، قشر کارگر می باشد، افزایش قابل توجهی داشت.

از این رو فروشندگان سوپرمارکت‌ها و هایپر استارهای فعال در سطح شهرستان بهارستان نیز که با افزایش ناگهانی قیمت‌های خرید خود مواجهه شده بودند، دست به افزایش قیمت کالاها بدون هیچ معیار و منطقی زدند و به نوعی مشکلی جدید در کنار دیگر مشکلات مردم این شهرستان برای آن‌ها ایجاد کردند.

وضعیت افزایش قیمت‌ها و گرانفروشی برخی از سوپرمارکت‌ها در بهارستان به گونه‌ای است که برخی اجناس را در حدود ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ تومان بالاتر از قیمت مصرف کننده درج شده بر روی کالا به شهروندان می فروشند و بدون شک شهروندان بهارستانی نیز که ترس گران‌تر شدن کالاها را دارند، مجبور به پذیرش گرانفروشی‌ها می باشند.

حال سئوال اینجاست که باتوجه به مشکلات جدی ایجاد شده در قدرت خرید شهروندان و همچنین نارضایتی‌های موجود، مسئولان اتاق اصناف، فرمانداری و کمیته تنظیم بازار شهرستان بهارستان چه زمانی اقدام به رفع این مشکل خواهند کرد؟

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.